Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "cyclingnews.pl"
Sobota, 10 marca 2007

Przedstawiono program antydopingowy UCI


Międzynarodowa Unia Kolarska przedstawiła w piątek w Paryżu swój nowy program antydopingowy, pod hasłem "100 procent przeciw dopingowi". Prezydent UCI, Pat McQuaid chwalił nową procedurę, mówiąc, że: -jest najobszerniejsza w całym świecie sportu.

Również przewodniczący MKOl-u, Jacques Rogge, znalazł same dobre słowa dla projektu: - To wyśmienity plan antydopingowy. Mam nadzieję, że UCI w ten sposób w końcu da sobie radę z problemami, tak samo, jak manager francuskiego teamu Credit Agricole, Roger Legeay: - Program jest po myśli zespołów.


Przypomnijmy, że "100 procent przeciw dopingowi" przewiduje: zwiększenie ilości niezapowiedzianych kontroli dopingowych, zarówno krwi, jak i moczu, ustalenie specjalnych profile krwi oraz steroidów kolarzy zawodowych, nie tylko z ProTouru, ale również z Professional-Continental, którzy otrzymali zaproszenia na wyścigi z wyższej ligi oraz wprowadzenie nowej generacji testów.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2007-03-13 07:49:43
Dodał: '~Anonim'

kaja

super...

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda