Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "cyclingnews.pl"
Środa, 28 lutego 2007

Prezentacja Volksbank


Głośno było w ostatnich dniach wokół austriackiej drużyny Volksbank, ponieważ doradcą w tej drużynie Professional-Continental został Jan Ullrich, który pożegnał z kolarskim peletonem.

Jednak już wcześniej manager ekipy, Thoma Kofler postarał się o wzmocnienia w składzie, zatrudniając m.in. Gerharda Trampuscha (z Wiesenhof), Rene Weissingera (z Skil Shimano), ale również Mariusza Witeckiego (z Intel-Action), którzy mają powalczyć w mniejszych wyścigach wieloetapowych, koncentrując się przede wszystkim na Österreich-Rundfahrt i Deutschland Tour.


Kapiatnowie Volksbank: 28-letni Trampusch jest bardzo dobrym „góralem”, który ma za sobą stosunkowo nieudany sezon, mimo zwycięstwa na etapie Bayern-Rundfahrt, ponieważ kiepsko pokazał się w D-T. Dlatego też będzie próbował pokazać w Volksbank, że nadal trzeba się z nim liczyć.

W roku 2006 drużynę zasilił już doświadczony Gerrit Glomser (z Lampre), lecz w zeszłym roku nie wygrał w żadnej imprezie, 32-letni Austriak, dwukrotny triumfator Österreich-Rundfahrt (2002 i 2003), zamierza przede wszystkim z dobrej strony zaprezentować się w Tour de Suisse, gdzie pragnie wygrać co najmniej etap.

Wysokie cele postawili sobie też 30-letni Pascal Hungerbühler i 28-letni René Weissinger.

A czego można spodziewać się po Witeckim? Kofler wierzy w chęć do atakowania i ucieczek 25-letniego Polaka. Ciekawe, czy aktualny mistrz naszego kraju spełni pokładane w nim nadzieje.

Sprinterskie finisze powinny należeć do tria: Sven Teutenberga, Haralda Morschera i Wernera Riebenbauera, natomiast indywidualne "czasówki" to domena 24-letniego Simona Schärera, który w roku 2006 przegrał w mistrzostwach Szwajcarii, w "walce z czasem", jedynie z późniejszym mistrzem świata, Fabianem Cancellarą (CSC).

Skład Volksbank na sezon 2007:
Tyson Apostol, Josef Benetseder, Gerrit Glomser, Pascal Hungerbühler, Christian Lener, Philipp Ludescher, Andreas Matzbacher, Harald Morscher, Christian Pömer, Werner Riebenbauer, Patrick Riedesser, Simon Schärer, Florian Stalder, Sven Teutenberg, Gerhard Trampusch, René Weissinger, Mariusz Witecki.

ZOBACZ GALERIĘ: - CCC Polsat na Giro d'Italia

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda