Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 19 marca 2014

Podejrzane wyniki badań u Henao


Kolumbijczyk Sergio Luis Henao (Team Sky) został przez swoją ekipę wycofany z wyścigów na okres 8 tygodni. Stało się tak ze względu na wyniki wewnętrznych badań antydopingowych, które wykazały pewne nieprawidłowości w organizmie kolarza.

- Nie chcemy wyciągać zbyt pochopnych wniosków, dlatego też Sergio zostanie po prostu na najbliższy czas zawieszony, nie chcemy mieć z tego powodu problemów. Podczas rutynowej kontroli wewnętrznej zauważyliśmy, że jego wyniki badań nie są normalne, ale może to być spowodowane wieloma czynnikami. W okresie zimowym często przebywał on u siebie w domu, na sporych wysokościach, co mogło się znacznie odbić na jego organizmie, dlatego też nie chcemy na razie mówić o dopingu, bo jest na to za wcześnie - mówi menedżer Team Sky Dave Brailsford.


- Sergio pomoże nam wyjaśnić sprawę do końca, dlatego też przez 8 tygodni nie wystartuje w żadnym wyścigu, to nie tylko dla naszego dobra, ale także dla dobra jego osoby. W tym czasie postaramy się wraz z UCI wszystko dokładnie wyjaśnić, bo wszystkim nam zależy na prawdzie.

MG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda