Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "Tour de Pologne"
Czwartek, 21 stycznia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Ostatnie "Dzikie Karty" na Tour de Pologne

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Gazprom-RusVelo oraz ONE Pro Cycling wystartują w 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Obie grupy otrzymały od Lang Team dzikie karty uprawniające do startu w tegorocznym wyścigu.

To ostatnie dzikie karty przyznane drużynom spoza UCI World Teams na tegoroczny wyścig. Wcześniej prawo startu w 73. Tour de Pologne otrzymały CCC Sprandi Polkowice, VERVA Activejet, Bardiani CSF, Team Novo Nordisk oraz Reprezentacja Polski. Teraz do tej piątki dołączyły kolejne dwa zespoły należące do UCI Professional Continental Teams, a są to Gazprom-RusVelo oraz ONE Pro Cycling, w którego barwach startują dwaj Polacy: Marcin Białobłocki oraz Karol Domagalski.


– Jesteśmy przekonani, że te dwa zespoły będą doskonałym uzupełnieniem listy startowej. Oba mają olbrzymi potencjał i sprawią, że wyścig będzie jeszcze bardziej emocjonujący. W sumie przyznaliśmy siedem dzikich kart. Te zaproszenia miały na celu wzmocnienie naszego krajowego kolarstwa oraz zwiększenie międzynarodowego zasięgu Tour de Pologne. W tym roku na starcie pojawią się drużyny z czterech kontynentów i 13 krajów – tłumaczy dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

- Zaproszenie do startu w Tour de Pologne przyszło do nas zaraz po tym na Giro d'Italia, więc jest to kolejny miły moment dla naszego zespołu – mówi menedżer Gazprom-RusVelo Renat Chamidulin. – Możliwość startu w wyścigach World Tour jest dla nas fantastyczną szansą. W 2014 roku po raz pierwszy wystartowaliśmy w wyścigu World Tour i był to właśnie Tour de Pologne. To było ważne doświadczenie i cieszę się, że będziemy mogli rywalizować w tym wyścigu ponownie. W Polsce kolarstwo jest bardzo popularne, na trasie pojawiają się tłumy kibiców, a wyścig jest szeroko relacjonowany przez media. Tour de Pologne rozwija się rok po roku i stał się najważniejszym wyścigiem w Europie Wschodniej. W tym roku wyścig odbędzie się w połowie lipca i wpisuje się w naszą strategię. Mamy dwa cele – po pierwsze chcemy pokazać się z jak najlepszej strony jako zespół, a po drugie dla niektórych naszych kolarzy będzie to doskonały sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Rio – dodaje Chamidulin.

- Jestem zachwycony faktem, że ONE Pro Cycling otrzymał dziką kartę na Tour de Pologne. Blisko współpracujemy z organizatorami tego fantastycznego wyścigu. Mamy w kadrze dwudziestu zawodników, a wśród nich dwóch Polaków, którzy są ważną częścią ekipy. Marcin Białobłocki wygrał w ubiegłym roku jazdę indywidualną na czas w Krakowie, a Karol Domagalski dołączył do drużyny od tego sezonu. To zaszczyt, że możemy dać im szansę startu we własnym kraju i to w zawodach na najwyższym poziomie. Tour de Pologne będzie jednym z najważniejszych punktów sezonu w naszym kalendarzu. Chciałbym podziękować organizatorom Tour de Pologne za zaproszenie – mówi dyrektor sportowy ONE Pro Cycling Matt Winston.

Tour de Pologne UCI World Tour 2016 odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2016 roku. Po raz pierwszy w historii będzie połączony z Tour de Pologne kobiet, który zostanie rozegrany bezpośrednio po wyścigu mężczyzn, a więc w dniach 18-20 lipca.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda