Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 23 czerwca 2014

teamsky.com/teamsky.com Obecny sezon stracony dla Henao

(Fot. teamsky.com/teamsky.com)
Kontuzja Sergio Henao (Team Sky) wydaje się być groźniejsza niż pierwotnie przypuszczano. Kolumbijczyk w tym tygodniu ma w planach operację kolana, a powrót do ścigania w tym sezonie Henao uznaje za mało realny.

- Moim priorytetem jest zdrowie i na pewno nie będę niczego przyspieszać. Najpierw chcę dojść do pełni formy fizycznej, a obecnie czekam na operację, po której będę mógł powiedzieć coś więcej. Na ten moment nie sadzę jednak, bym mógł wrócić do poważnego ścigania w obecnym sezonie - powiedział Henao.


Kolumbijczyk brał ostatnio udział w wyścigu Tour de Suisse, ale przed piątkową czasówką doznał kontuzji na treningu i zmuszony był wycofać się z dalszej rywalizacji. Teraz okazuje się, że kontuzja jest na tyle poważna, że prawdopodobnie obecny sezon będzie mógł spisać całkowicie na straty.

- Czułem się dobrze podczas wyścigu w Szwajcarii i widziałem, że mogę z powodzeniem walczyć z innymi kolarzami. Tym bardziej jest mi szkoda, że wszystko potoczyło się w tak pechowy sposób. Dużo radości sprawiło mi 3. miejsce na etapie, który wygrał Peter Sagan (Cannondale). Miałem nadzieję na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale jak widać nie było mi to pisane - stwierdził Kolumbijczyk.

Po zaplanowanej na środę lub czwartek operacji Henao przejdzie żmudny proces rehabilitacji, a zawodnicy Team Sky będą musieli poradzić sobie bez niego w Tour de France i w pozostałych wyścigach w tym sezonie.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda