Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 20 września 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Największy sukces Michała Gołasia

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Jeżdżący w barwach Etixx-Quick-Step Michał Gołaś odniósł największy sukces w swojej karierze profesjonalnego kolarza, zostając triumfatorem jubileuszowej 100. edycji jednodniowego wyścigu Kampioenschap van Vlaanderen.

Polski zawodnik przekroczył linię mety na drugim miejscu za fantastycznie dysponowanym Jensem Debusschere, jednak po dyskwalifikacji Belga to on stanął na najwyższym stopniu podium.


Gołaś, który otrzymał rzadką okazję przewodzenia belgijskiej ekipie podczas rozegranego w piątek wyścigu, w swoim stylu znalazł się w kluczowym odjeździe i dotarł na metę w silnej 9-osobowej grupie. Chociaż to sprinterzy Debusschere i Groenewagen rozegrali między sobą końcówkę, ich nieprzepisowa walka na finałowych metrach doprowadziła do niebezpiecznie wyglądającego upadku drugiego z kolarzy oraz decyzji jury o odebraniu zwycięstwa kolarzowi Lotto-Soudal.

Po odniesieniu sukcesu Gołaś podkreślał, że czuje się gotowy na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Richmond.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego sukcesu - powiedział Polak. - Końcówka wyścigu nie była łatwa z powodu padającego deszczu. Jestem dumny, mogąc założyć tę koszulkę, ponieważ chociaż pochodzę z Polski, od lat ścigam się w barwach belgijskiej ekipy. Lubię ten kraj i jego mieszkańców - ludzi, którzy naprawdę kochają kolarstwo.

- Moje zwycięstwo jest także dowodem, że moje przygotowania do Mistrzostw Świata przebiegają zgodnie z planem. Bardzo ciężko na to pracowałem.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2015-09-21 21:34:50
Dodał: '~Anonim'

Re: Największy sukces Michała Gołasia

Goły ,przyjaciel z dzieciństwa!!

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda