Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 3 kwietnia 2011

NA ŻYWO: ''Ślężański Mnich'' wyścig elity


Zapraszamy do śledzenia w relacji na żywo inauguracji sezonu kolarskiego w Polsce podczas wyścigu "Ślężański Mnich" w Sobótce.

16:11 - Dziękujemy za śledzenie relacji.


16:10 - Bodnar także zwycięzcą nagrody olimpijczyków.

16:07 - Drugie zwycięstwo Bodnara podczas inaugurującego sezon kolarski weekendowego ścigania. Bodnar jednocześnie umacnia się na prowadzeniu Pro Ligi.

16:05 - 1. Łukasz Bodnar 2. Tomasz Smoleń 3. Tomasz Kiendyś 4. Michał Podlaski 5. Jacek Morajko.

16:03 - Jednak był to zawodnik zdublowany. Wygrana Polkowiczan. Trójka z nich na pierwszych trzech miejscach.

16:02 - Małe zamieszanie na mecie, bo przed zawodnikami CCC, finiszował inny kolarz i sędziowie zastanawiają się, kto jest zwycięzcą?

16:00 - Na czele zawodnicy CCC Polsat.

15:57 - Łukasz Bodnar doścignięty.

15:54 - Ciężar pogoni spadł na zawodników z Mostostalu. Peleton jeszcze z tyłu, ale zmniejsza dystans do prowadzących kolarzy. Czy obejrzymy jednak finisz z dużej grupy?

15:51 - Bodnar odskoczył na 100 metrów od czołówki. Czyżby solowa akcja i powtórka zwycięstwa z soboty?

15:48 - Bardzo mocno pracują w czołówce kolarze CCC Polsat, ale są też już bardzo zmęczeni.

15:45 - Siódemka nadal na czele. Kolarze wjechali na ostatnie kółko. 12 kilometrów pozostało więc do mety. Peleton 40 sekund za nimi. prowadzony przez Marcina Sapę (BDC Team).

15:38 - Siódemka ma 45 sekund przewagi nad peletonem. Bodnar, Kiendyś, Matysiak, Morajko, Witecki, Podlaski i Haba na czele wyścigu, wedle ostatnich informacji sędziowskich.

15:37 - Bardzo niespójne informację docierają do nas od radia wyścigu i sędziów prze co nasza relacja staje się dość skomplikowana i utrudniona, za co serdecznie przepraszamy.

15:35 - Bodnar, Kiendyś, Witecki, Matysiak, Morajko to kolarze z CCC Polsat. Podlaski i Haba z Mostostalu.

15:30 - W ucieczce mamy więc 5 zawodników z Polkowic i dwójkę z Mostostalu.

15:29 - W elicie na czele 7 kolarzy. Do trójki zawodników na czele, dołączyła kolejne czwórka.

15:27 - Eryk Latoń (KTK Kalisz) zwyciężył, po finiszu z peletonu w kategorii junior.

15:23 - Kolarze elity zbliżają się do zakończenia 8. okrążenia. Do pokonania pozostaną im jeszcze dwa kółka.

15:21 - Na czele nie ma już czwórki zawodników. Zaraz po ich doścignięciu uformowała się jednak kolejna akcja, tym razem z dwoma zawodnikami CCC w składzie i kolarzem BDC Team.

15:19 - Rywalizację zakończą za moment juniorzy. Czekamy na ich finisz.

15:18 - W peletonie liczne kontrataki.

15:13 - W elicie na czele 4 zawodników. Dostaliśmy informację, że akcja szóstki została skasowana, ale jak się okazuje na czele w dalszym ciągu czwórka zawodników. Matysiak, Bodnar, Morajko i Jeżowski. Odpadł jedynie Podlaski.

15:11 - Juniorzy rozpoczęli ostatnie okrążenie. Na czele cały czas trójka zawodników, ale peleton jest już bardzo blisko. Nie ma szans, żeby dojechali do mety przed grupą zasadniczą.

15:10 - Kolejne ataki z peletonu, odjeżdżać próbował Sylwester Janiszewski, ale bezskutecznie.

15:07 - Sytuacja zmienia się bardzo szybko. Peleton gwałtownie przyspieszył i w ciągu zaledwie kilku kilometrów skasował ucieczkę. Zawodnicy jadą ponownie razem, ale na czele ponownie ataki i próby odjazdów.

15:04 - Pościg jest jednak na razie mało efektywny. Przewaga urosła do ponad minuty. Do końca wyścigu pozostało zawodnikom 3,5 okrążenia.

15:02 - Matysiak, Bodnar, Morajko, Podlaski, Haba na czele wyścigu elity. Grupę zasadniczą prowadzą zawodnicy BDC Team, ale do przodu przebijają się żółte koszulki BGŻ.

15:00 - Z grupy uciekającej odpada Jeżowski, który nie wytrzymuje mocnego tempa na jednym ze wzniesień na trasie. Mamy więc już na czele tylko 5 kolarzy. Przewaga nad peletonem wynosi 50 sekund.

14:58 - Korekta składu czołówki. Jak się okazuje nie ma wśród zawodników Kornela Sójki. Jedzie tam natomiast Michał Podlaski (Mostostal Puławy).

14:55 - Sójka to aktualny mistrz młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas.

14:52 - Wracamy do elity, a tam sytuacja bez zmian. Bodnar, Matysiak (zwycięzca "Sobótki" z 2008 roku), Morajko, Haba (Aktio), Jeżowski (BGŻ) i Sójka (KTK Kalisz). Nie ma wśród nich kolarza zespołu Mostostal Puławy, jak informowaliśmy wcześniej.

14:50 - Suchocki Wojciech, Damian Lasota i Lech Dominik prowadzą w juniorach. Trzyosobowa ucieczka ma w dalszym ciągu niewielką przewagę na peletonem, jest to około 45 sekund.

14:49 - W czołówce nie ma zawodnika zespołu BDC Team, także nie dziwi fakt, że zawodnicy tej ekipy wzięli na siebie ciężar pościgu.

14:46 - Szóstym zawodnikiem jest Grzegorz Haba (Aktio).

14:44 - Na pewno w ucieczce mamy Bartłomieja Matysiaka i Jacka Morajko, a także Kornela Sójkę (KTK Kalisz) i Krzysztofa Jeżowskiego (BGŻ Team).

14:41 - Na czele oprócz Bodnara, dwójka zawodników z CCC, kolarz Mostostal Puławy, Team BGŻ oraz Aktio.

14:40 - Wygrał ją Łukasz Bodnar z CCC Polsat. Peleton z tyłu z 30-sekundowym opóźnieniem. Połowa wyścigu za nami.

14:38 - Przed zakończeniem 5. okrążenia uformowała się 6-osobowa czołówka, która walczyła o punkty premii specjalnej.

14:35 - Za chwilę walka elity o premię specjalną "Olimpijczyków z Sobótki". Na razie wszyscy jadą razem, ale przed kreską możemy się spodziewać ataków.

14:33 - W juniorach na czele 3-osobowa czołówka. Peleton traci jednak bardzo niewiele bo około 35 sekund. Przed nimi jeszcze trzy okrążenia.

14:31 - Z 5-minutową stratą kreskę mijają kolejni zawodnicy elity.

14:29 - Tymczasem ścigający się równolegle juniorzy mają za sobą połowę wyścigu.

14:28 - Elita zakończyła 4. okrążenie i jest obecnie na piątym kółku. Kolejny przejazd przez metę będzie jednocześnie premią specjalną olimpijczyków z Sobótki.

14:26 - Bez zmian jeśli chodzi o pracę wkładaną w narzucanie tempa. Nieustannie robią to kolarze CCC, w tym momencie Dariusz Batek i Morajko.

14:25 - Tempo peletonu nieco spadło. Ucieczki będące na czele zostały skasowane. Peleton w około 80-osobowym składzie jedzie razem.

14:20 - W zasadzie w każdej akcji obecni są zawodnicy pomarańczowych koszulek. Jadą bardzo czujnie i widać, że bardzo zależy im na zwycięstwie, tu w Sobótce.

14:17 - Cały czas bardzo mocne tempo wyścigu. Kolarze jadą dość agresywnie, co chwila jesteśmy świadkami kolejnych kontrataków.

14:15 - W grupie zasadniczej jedzie około 70 kolarzy. Oprócz zawodników uciekających, o przetrwanie walczy około 40-osobowa grupa, tracąca do peletonu około minuty.

14:12 - Ekipa z Polkowic stoi pod wielką presją zwycięstw w tegorocznym sezonie. W drużynie jeżdżą w zasadzie najmocniejsi kolarze w Polsce, którzy są już po licznych startach w tym sezonie. Na pewno zawodnicy Piotra Wadeckiego będą chcieli powtórzyć sobotni sukces z Dzierżoniowa i sięgnąć po kolejny sukces. Czy im się to uda?

14:11 - Bardzo dynamiczna sytuacja na trasie. Z peletonu odskoczyć starają się inni zawodnicy, ale kontrolę stara się utrzymać grupa CCC Polsat, która na pewno celuje w kolejną wygraną.

14:06 - Zawodnicy zakończyli kolejne okrążenie. Na czele utworzyła się 3-osobowa czołówka z Tomaszem Kiendysiem i Jackiem Morajko. Gonić próbuje ich kolejna grupka, tym razem 8-osobowa. Z około 30-sekundową stratą jedzie peleton.

13:59 - Oni także mają już za sobą dwa okrążenia. Na razie także wśród juniorów, wszyscy jadą razem.

13:57 - Na trasie ścigają się także juniorzy, którzy wystartowali 5 minut po zawodnikach elity.

13:55 - Z tyłu peletonu jedzie kilka mniejszych grup, ale ich losy są już raczej przesądzone.

13:50 - Koniec drugiego kółka. Liczne ataki z peletonu, ale żaden nie przynosi póki co większej przewagi. Aktywnie jadą kolarze CCC Polsat. Uciekać próbuje Sylwester Janiszewski wraz z trójką innych zawodników, ale peleton nie chce odpuścić tego odjazdu.

13:48 - Zbliża się końcówka drugiego okrążenia. Na trasie jest bardzo wietrznie, stąd prawdopodobna przyczyna tak szybkiego rozerwania grupy.

13:46 - Przed wyścigiem elity mężczyzn, ścigały się w Sobótce także kobiety. Zwyciężyła wczorajsza triumfatorka Paulina Brzeźna.

13:42 - Retransmisję wyścigu w Sobótce będzie mozna obejrzeć na antenie TVP Sport, 5, 7 i 8 kwietnia.

13:40 - Około 70 zawodników w grupie zasadniczej. Z tyłu zostali m.in. Marek Rutkiewicz, Rafał Ratajczyk oraz spora grupa z kolarzami Legii.

13:38 - Na czele pracowali kolarze CCC Polsat, trzeba przyznać,że jak na pierwsze okrążenie peleton mocno się odchudził.

13:32 - Kolarze pokonali 1. okrążenie. Grupa jedzie razem, choć pierwsi słabsi zawodnicy zdążyli odpaść z peletonu.

13:29 - Ci którzy nie byli bezpośrednimi świadkami zawodów w Dzierżoniowie, będą mieli okazję do obejrzenia rywalizacji dzięki relacji jaką przygotowała TVP Wrocław. Dziś o godzinie 17.40 na lokalnym kanale TVP będzie można śledzić obszerną retransmisję zmagań. Telewizja Polska przygotowała aż 1,5-godzinną relację z tego wyścigu.

13:26 - Dzierżoniowskie ściganie zdominowali zawodnicy CCC Polsat. Zwyciężył Łukasz Bodnar przed Andre Schulze i Błażejem Janiaczykiem.

13:24 - Inauguracja sezonu w Sobótce to już klasyka polskiego kalendarza, ale już wczoraj polski peleton przetarł się o pierwsze ściganie podczas kryterium w Dzierżoniowie.

13:22 - Czołowe polskie drużyny przystąpiły do zmagań. Na starcie przypomnijmy zabrakło Tomasza Marczyńskiego, który po upadku na ostatnim etapie Katalonii, leczy kontuzję.

13:21 - Wystartowali!!! Do pokonania zawodnicy będą mieli 120 kilometrów wokół Sobótki.

13:20 - Minuta do startu, zawodnicy już ustawieni na starcie.

13:18 - 186 zawodników elity stanie do startu w tegorocznej inauguracji sezonu. Zapowiada się znakomita rywalizacja, przede wszystkim pomiędzy zawodnikami CCC Polsta Polkowice, a pozostałymi kolarzami z Team BDC i BGŻ Team.

13:15 - Dziś w Sobótce prawdziwy piknik kolarski. Znakomita pogoda sprzyja rywalizacji, ale także kibicowaniu. Mnóstwo kibiców zebrało się na stracie w okolicy stadionu.

13:13 - Start zawodników zaplanowany został na godzinę 13:15, ale będziemy mieli około 5-minutowe opóźnienie, jak informują sędziowie wyścigu.

13:11 - Witamy serdecznie na relacji na żywo z wyścigu elity mężczyzn w Sobótce.

Zawodnicy elity będą mieli do pokonania 12 okrążeń wokół Sobótki, w sumie 120 kilometrów. Na stracie zobaczymy najlepsze zespoły polskiego peletonu drużyny CCC Polsat Polkowice, BDC Team czy Team BGŻ.

Tytułu sprzed roku nie obroni Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), który nie stanie na starcie w Sobótce. Honoru bronić z pewnością będą jego drużynowi koledzy, którzy w sobotę rozpoczęli kolarski sezon w Polsce przekonywującą wygraną podczas kryterium w Dzierżoniowie.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 12:26:59
Dodał: '~Znawca'

Elita

Jak dziś ktoś ich strzepie to niech lepiej rowery zdają:) Zebrali najsilniejszych kolarzy w kraju więc nie wypada przegrać(mowa o ccc)Moj Typ...Sapa,Janiaczyk,Lisowicz,Bo dnar(odjazd)jeśli grupa,Jeżowski,Schulze,Wadecki Ci panowie powinni miedzy sobą to rozegrać:)

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 14:45:20
Dodał: '~Anonim'

Odp: NA ŻYWO: Ślężański Mnich wyścig elity

14:52 - Wracamy do elity, a tam sytuacja bez zmian. bodnar, Matysiak (zwycięzca "Sobótki" z 2008 roku), Morajko, Haba (Aktio), Jeżowski (BGŻ) i Sójka (KTK Kalisz). Nie ma wśród nich kolarza zespołu Mostostal Puławy, jak informowaliśmy wcześniej. A HABA to moze nie jest zawodnik mostostalu?

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 15:16:40
Dodał: '~kolo'

typ

wg mnie będzie finisz z grupy, schulze wygra. chłopaki z ccc są po przetarciach wyścigowych więc uciekają żeby się przepalić i trenować, wiadomo że najlepszym treningiem jest wyścig. kontrolują, zwycięstwo mają zapewnione. tak uważam. co Wy na to??

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 15:21:56
Dodał: '~Anonim'

Odp: typ

a moim zdaniem reszka wyjdzie schuzle z kola i pozamiatane

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 15:38:00
Dodał: '~Anonim'

Odp: typ

Mam nadzieje na jakas efektowna akcje sapy zeby pokazal cycka ze nie tylko oni sie w polsce licza

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 16:01:11
Dodał: '~?'

Dudziak

Jeszcze jakbyście mogli tylko orientacyjnie podać jak tam Dudziak ? W głównej grupie ?

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 16:02:35
Dodał: '~Anonim'

Odp: Dudziak

A kto to jest dudziak?

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 18:26:48
Dodał: '~amstel'

Odp: Odp: Dudziak

Wlasnie...kto to jest dudziak?

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 19:08:41
Dodał: '~fan Dudziaka'

..kto to jest dudziak?

Ten Dudziak to musi być KTOŚ!!!! bo jakby był nikim to by tak o nim nie wspominali!!!

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 12:53:36
Dodał: '~znajomy'

fest chłopina

Ano Dudziak aktualnie człowiek o którym się dużo pisze ma piękną reklamę, trwającą już ponad dwa lub trzy lata. I tak będzie dalej przez najbiższe lata a dołącza do Niego niejaki Głowacki i nie mylić z Głowatym to ciekawa postać z Grudziądza.

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 19:41:56
Dodał: '~Anonim'

Odp: Dudziak

WYDAJE MI SIĘ ŻE TUŻ ZA KAROLEM CH.

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 19:52:21
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Dudziak

Chyba za KArolem Ch...em...

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 20:36:32
Dodał: '~Anonim'

Ten komentarz został skasowany

Ten komentarz został skasowany ponieważ obrażał osoby trzecie

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-03 22:38:21
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Odp: Odp: Dudziak

Aty to niby kim jesteś cwaniaku ? i skąd mozesz wiedzieć kto to pisze ?.....

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 08:02:07
Dodał: '~xxx'

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Dudziak

Czy są już pełne wyniki z Sobótki ?

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 17:17:09
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Dudziak

Sądząc po tym jak pisze i co pisze ten ktoś to myślę ze to ktoś o niskim rozwoju intelektualnym... ;) Pozdrawiam tego kogoś

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 08:58:39
Dodał: '~trener'

Odp: NA ŻYWO: Ślężański Mnich wyścig elity

w tej ucieczce nakręcanej przez ccc był ponadto JAROSŁAW DĄBROWSKI który doskoczył sam dlaczego nie ma tej informacji ??????ani razu niema wzmianki o zawodniku Pacyfiku bo w takiej koszulce jechał ten zawodnik

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 10:14:01
Dodał: '~kibic z trasy'

Odp: Odp: NA ŻYWO: Ślężański Mnich wyścig elity

Właśnie. Ten chłopak pięknym przeskokiem doszedł ucieczkę, co przy tym tempie i układzie sił było nie lada wyczynem! Brawa dla niego!!

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 11:09:20
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Odp: NA ŻYWO: Ślężański Mnich wyścig elity

Chyba po autach xd

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 12:07:37
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: NA ŻYWO: Ślężański Mnich wyścig elity

ciekawe czym sie karmi ten chlopak

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 12:20:16
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Odp: NA ŻYWO: Ślężański Mnich wyścig elity

słyszałem, że makaronem;)

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 13:40:48
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Odp: Odp: NA ŻYWO: Ślężański Mnich wyścig elity

I białkiem , męskim białkiem .

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-05 08:39:07
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: NA ŻYWO: Ślężański Mnich wyścig elity

ten tekst krazy po smsm, jestes na bank uczniem xd

Ocena: 0

Dodano: 2011-04-04 21:14:49
Dodał: '~Andre'

odnośnie relacji

Totalnie beznadziejna relacja wogle chyba nie z tego wyscigu owszem początek relacji jest zgodny ale koniec a konkretnie to ze Bodnar sam odjezdzał jak by ktoś nie widział to odjezdzał z zawodnikiem z Pacyfiku który przeskoczył z peletonu do ucieczki na solo i w rezultacie byl 6 na mecie a z tego co wyczytalem nikt tu nic nie wspomnił o tym

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda