Źródło:  "Informacja prasowa"
Poniedziałek, 2 września 2013

Mirek Jurek MŚ w parakolarstwie: 3 medale na zakończenie!

(Fot. Mirek Jurek)
Polscy zawodnicy i zawodniczki zakończyli udział w mistrzostwach świata w parakolarstwie, rozgrywanych w kanadyjskim Baie-Comeau bardzo mocnym akcentem. W niedzielnych wyścigach ze startu wspólnego zdobyli 3 medale - dwa złote i jeden srebrny!

Tytuły mistrzów świata wywalczyły nasze tandemy: Iwona Podkościelna z pilotką Aleksandrą Wnuczek i Marcin Polak z Michałem Ładoszem. Anna Harkowska ponownie stanęła na drugim stopniu podium.

Łącznie nasza reprezentacja z dorobkiem 9 medali (4 złote, 4 srebrne, 1 brązowy) uplasowała się na 5. miejscu w klasyfikacji medalowej za USA, Niemcami, Włochami i Australią, co jest naszym największym sukcesem w dotychczasowych startach w imprezach mistrzowskich.

We wcześniejszych dniach mistrzostw świata medale dla Polski zdobywali: Rafał Wilk (2 razy złoto), Renata Kałuża (2 razy srebro), a także Anna Harkowska (srebro) oraz tandem Marcin Polak/Michał Ładosz (brąz).

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda