Źródło:  "PZKol"
Wtorek, 4 października 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MP w jeździe dwójkami na czas

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Adrian Kurek i Tomasz Kiendyś oraz Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj, zwyciężyli w elicie, w mistrzostwach Polski par w jeździe na czas, rozgrywanych w miejscowości Godziesze Wielkie.

Całe podium w wyścigu elity mężczyzn zajęli kolarze CCC Sprandi Polkowice. Kurek i Kiendyś uzyskali na 30-kilometrowej trasie wynik 33:35, pokonując Jarosława Marycza i Bartłomieja Matysiaka o 25 sekund. Trzeci czas odnotowali mistrzowie Polski U23, Alan Banaszek i Piotr Brożyna.

Srebro w orlikach i 4. pozycję w elicie wywalczyli Damian Sławek i Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy). Obrońcy tytułu, Patryk Stosz i Michał Paluta uzupełnili podium młodzieżowców.

Wśród kobiet najlepsze były młode zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik, Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj. Na tej samej trasie co mężczyźni, uzyskały one czas 39:06, o 6 sekund lepszy od Edyty Jasińskiej i Martyny Klekot (TKK Pacific Nestle Toruń). 29 sekund straciły złote medalistki sprzed roku, siostry Brzeźne, Monika i Paulina (KS MAT Atom Sobótka).

Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski (UKS Mróz Jedynka Kórnik) byli najlepsi w kategorii junior. Stoczyli oni zacięty pojedynek o złoto z kolarzami KS Pogoń Mostostal Puławy - Filipem Maciejukiem i Piotrem Pękalą. Trzecie miejsce, również z niewielką stratą, zdobyli Szymon Krawczyk i Dawid Czubak (KTK Kalisz).

Zdecydowane zwycięstwo w kategorii juniorka odniosły zawodniczki ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz - Karolina Lipiejko i Nikola Różyńska. O prawie pół minuty wyprzedziły one dwójkę z UKS Mróz Jedynka Kórnik - Joannę Golec i Karolinę Przybylak. Klaudia Bielawska i Aleksandra Trzebińska (UKS Koźminianka Koźminek) wyjechały z miejscowości Godziesze Wielkie z brązowymi medalami.

W juniorach młodszych triumfował duet z UKS Copernicus SMS Toruń - Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak. Pokonali oni Mateusza Walaszczyka i Macieja Raduckiego (LKS Baszta Golczewo) oraz Dawida Kuderczaka i Konrada Sosińskiego (KLTC Konin).

W juniorkach młodszych na podium stanęły Julia Kowalska i Wiktoria Polak (KTK Kalisz), Martina Stecka i Weronika Grosicka (WLKS Krakus Kraków) oraz Nikola Seremak i Nikola Sibiak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

głosów: 0

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda