Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 21 września 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MP na czas dwójek oraz drużyn

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Po raz kolejny Kaliskie Towarzystwo Kolarskie jest organizatorem szosowych Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójek i drużyn, a ich gospodarzem będzie Wójt Gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny.

Elita kobiet i mężczyzn, orliczki i orlicy, juniorki i juniorzy oraz juniorki młodsze i juniorzy młodsi rywalizować będą o medale 30 września oraz 2 października.


Start oraz meta obu wyścigów usytuowane zostaną w Godzieszach Wielkich, rywalizacja toczyć się będzie również na drogach Gmin Opatówek i Brzeziny. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy, bowiem wcześniej dwójki i drużyny rywalizowały w Powiecie Kaliskim na dwóch różnych trasach. Podczas ostatnich w tym sezonie szosowych Mistrzostw Polski spodziewany jest tradycyjnie udział krajowej czołówki kolarzy.

- Jesteśmy już gotowi na przyjęcie naszych gości, którzy będą mieli okazję poznać uroczy zakątek kraju, położony wśród przepięknych lasów i łąk, a na gościnnej Ziemi Godzieskiej nie brakuje sympatyków kolarstwa. Naszymi partnerami w organizacji zawodów są Miasto Kalisz, Gminy Opatówek i Brzeziny, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wielkopolski Związek Kolarski z jego Prezesem Lucjuszem Wasielewskim na czele - powiedział Bogdan Jamroszczyk, Prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

- Mistrzostwa rozegrane zostaną na drogach powiatowych, niezbyt selektywnych, ale za to z dobrą nawierzchnią, gwarantującą urozmaicone warunki i duże możliwości na nawrotach dzięki wykorzystaniu zatoczek przystanków autobusowych - dodał Bronisław Krakus, Dyrektor Wyścigu.

Zapowiadają się wielkie sportowe emocje i warto pojawić się na trasach, stanowiących arenę zmagań polskich cyklistów. Ruch drogowy podczas tych zawodów będzie całkowicie zamknięty.

Program Mistrzostw

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym - jazda na czas dwójek i drużyn
Godziesze Wielkie, 30 września i 2 października 2016 r.

piątek/jazda na czas dwójek
start pierwszej dwójki o godz. 14.00
- juniorki młodsze/dystans 15 km
- juniorzy młodsi/dystans 20 km
- juniorki/dystans 20 km
- kobiety open/elita i U-23/dystans 30 km
- juniorzy/dystans 30 km
- mężczyźni open/dystans 30 km

niedziela/jazda na czas drużyn
start pierwszej drużyny o godz. 10.00
- juniorki młodsze/dystans 29 km
- juniorzy młodsi/dystans 29 km
- juniorki/dystans 29 km
- juniorzy/dystans 40 km
- Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w jeździe drużynowej na czas na tandemach/dystans 40 km
- kobiety open/elita i U-23/dystans 40 km
- mężczyźni open/dystans 56 km

*****

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku z organizacją kolarskich Mistrzostw Polski w szosowej jeździe na czas par i drużyn w dniach 30 września i 2 października wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym na drogach powiatu kaliskiego, który na wymienionych poniżej drogach będzie całkowicie zamknięty.

Piątek 30 września 2016 r. w godzinach 13.30 - 18.00
- na ulicy Kordeckiego w Godzieszach Wielkich, na drodze powiatowej P4631 Godziesze - Skrzatki - Zajączki Bankowe
- na odcinku drogi powiatowej P4628 od ul. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach - Zajączki - Zajączki Bankowe - Takomyśle - Porwity

Niedziela 2 października 2016 r. w godzinach 9.30 – 15.30
- na ulicy Kordeckiego w Godzieszach Wielkich, na drodze powiatowej P4631 Godziesze - Skrzatki - Zajączki Bankowe
- na odcinku drogi powiatowej P4628 od ul. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach - Zajączki - Zajączki Bankowe - Takomyśle - Porwity - Cienia Druga - Cienia Pierwsza - do ulicy Poniatowskiego w Opatówku

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda