Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 29 kwietnia 2011

Młodzież jedzie na Trochana


15 zespołów zgłosiło jak do tej pory chęć udziału w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego, który tradycyjnie rozegrany zostanie pierwszego dnia maja. Wśród startujących na uwagę zwraca duża liczba młodych kolarzy.

Chyba najmłodszym składem pochwalić się może czeska ekipa SKC Prostejov. Średnia wieku zawodników zza południowej granicy wynosi niespełna 20 lat, a najmłodsi spośród nich nie mają jeszcze ukończone 19 lat. Młodziutkie zestawienie Czechów kompletują Michal Mracek, Jakub Filip, Tomas Salaj, Nikolas Marsalek i Martin Cetkovsky.


Bardzo podobnie, jeśli chodzi o średnią wieku, przedstawia się drużyna Regionalna Lubelskie. Kamil Migdoł, Jacek Kirpsza, Jakub Foltyn, Michał Kosior i Przemysław Marek - wszystkich ich zobaczymy już 1 maja w Baboszewie.

Zdobycie doświadczenia i kolarskiego obścigania przyświeca z pewnością także zawodnikom z Białorusi. 23 lat nie ma tu ukończonych żaden ze zgłoszonych kolarzy – najstarszy Artsem Kavaliou w marcu obchodził dopiero 22. urodziny. Białorusini przyjadą do Polski po naukę w składzie Aliaksandr Antonau, Dzmitryi Suravets, Pavel Rahel, Andrei Halubeu, Aliaksei Kryshtapovich, Igor Mytsko i wspomniany Kavaliou.

Chęć startu w 22. Memoriale Andrzeja Trochanowskiego zgłosiła również LMGKK Ziemia Brzeska. Zespół wystawi siedmiu młodych zawodników, a najbardziej doświadczonym będzie Paweł Pac. Pozostałe nazwiska to: Andrzej Bartkiewicz, Wojciech Pszczolarski, Mateusz Majdanik, Paweł Franczak, Leszek Pluciński oraz Dorian Bartkiewicz.

Na tle powyższych ekip, ALKS Stal Grudziądz prezentuje się w tym zestawieniu jako niezwykle doświadczony zespół. Dawid Głowacki to już znana marka w polskim kolarstwie, coraz więcej słychać także o Pawle Brylowskim czy Grzegorzu Stępniaku. Nie zmienia to jednak faktu, że drużyna z Grudziądza na tegorocznego "Trochana" to wciąż bardzo młodzi kolarze, którzy w Baboszewie stawią się w 6-osobowym zestawieniu. Oprócz powyższej trójki zobaczymy również Pawła Lewandowskiego, Mateusza Nowaczka, Damiana Szramkę.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0 Głosów: 2

Dodano: 2011-04-29 13:24:03
Dodał: '~Anonim'

Re: Młodzież jedzie na Trochana

David Głowacki to już znana Marka (co się uśmiałem,haha) Lepiej by pasowało Dawid Lepkie ręce.

Ocena: -1 Głosów: 1

Dodano: 2011-04-29 19:29:54
Dodał: '~Anonim'

Re: Młodzież jedzie na Trochana

Regionalna lubelskie a nie lubuskie...:)

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda