Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe Mistrzostwa Świata - MŚ na szosie

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Świata

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 29 listopada 2012

s24.pl/Tomasz Piechal Znani kolejni gospodarze mistrzostw

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Jak donosi Międzynarodowa Unia Kolarska, oficjalnie znane są kolejne miejsca rozgrywania wyścigów niektórych dyscyplin rangi mistrzostw świata, a także finałów amatorskiego UWCT. Z całej listy najbardziej oddalone czasowo, jak i geograficznie, są szosowe MŚ 2016, które odbędą się w Katarze.

Ogłoszono oficjalnie, że halowe mistrzostwa świata 2014 będą miały miejsce w czeskim Brnie. Natomiast Włosi ugoszczą światowy czempionat w maratonie MTB w 2015 roku. Wyścig rozegrany będzie w położonej w Dolomitach Val Gardenie.


W Szwajcarskim Nottwil odbędą się w 2015 roku szosowe mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych.

W 2016 roku o tytuł mistrza świata w kolarstwie szosowym zawodnicy powalczą w stolicy Kataru, nazywanej przez Brytyjczyków Doha i położonej w Zatoce Perskiej.

Unia Kolarska ogłosiła też oficjalnie gdzie w latach 2013 i 2014 odbędą się finały amatorskiego UCI World Cycling Tour (UWCT). W najbliższym sezonie rywalizacja zakończy się we włoskim Trentino. Rok później - w stolicy Słowenii, Lubljanie.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda