Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe Mistrzostwa Świata - MŚ na szosie

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Świata

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 29 września 2015

tinkoffsaxo.com Tinkow: "Peter jest najlepszy!"

(Fot. tinkoffsaxo.com)
Początki ścigania się w gronie profesjonalistów są okresem zbierania cennych doświadczeń i zazwyczaj trudną lekcją nawet dla najbardziej utalentowanych młodzieżowców, jednak historia Petera Sagana przedstawiała się nieco inaczej.

Kiedy już w pierwszym pełnym sezonie w barwach Liquigasu (późniejsze Cannondale) Słowak wygrał pięć etapów takich imprez jak Paris-Nice, Tour de Romandie czy Tour of California wydawało się, że szybko stanie się dominującą postacią całej generacji w kolarstwie, jednak kolejne sezony wiązały się z szeregiem rozczarowań. Na pierwszy znaczący sukces w wyścigu jednodniowym zawodnik Tinkoff-Saxo musiał czekać aż do zeszłej niedzieli, jednak od razu wiąże się on z zaszczytem jazdy w tęczowej koszulce mistrza świata.


Oleg Tinkow nie ukrywał rozczarowania wynikami Słowaka w obecnym sezonie i wielokrotnie podkreślał, że jego kontrakt opiewał na zdecydowanie zbyt wysoką sumę. Nie było jednak zaskoczeniem, kiedy po sukcesie w wyścigu ze startu wspólnego Mistrzostw Świata w Richmond szybko zmienił front, nazywając Sagana najlepszym kolarzem pod Słońcem.

- Peter jest najlepszy! Bez niego kolarstwo nie byłoby takie samo - napisał na swoim Twitterze rosyjski miliarder.

Cała rosyjska drużyna obserwowała poczynania 25-latka podczas niedzielnej rywalizacji. Chociaż krąży opinia, że sukces Słowaka jest po części wynikiem braku współpracy w australijskiej ekipie, dyrektor sportowy Tinkoff-Saxo Steven de Jongh podkreślił, że był on ewidentnie najsilniejszym kolarzem wyścigu.

- Po fantastycznym wyścigu, najlepszy zawodnik został zwycięzcą! Był zdecydowanie najsilniejszy na ostatnim okrążeniu. Peter wygrał mając za sobą bardzo nieliczną drużynę. Dobrze wybrał chwilę, by zaatakować, wykorzystując moment wahania między van Avermaetem i Hagenem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego sukcesu, gratulujemy jemu i całej słowackiej ekipie - powiedział de Jongh.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda