Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe Mistrzostwa Świata - MŚ na szosie

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Świata

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 14 października 2015

Paweł Urbaniak Szosowe MŚ 2018 w Innsbrucku

(Fot. Paweł Urbaniak)
Kojarzony przede wszystkim ze sportami zimowymi Innsbruck zwyciężył rywalizację o organizację Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w sezonie 2018, jak podał francuski portal DirectVelo.

Austriackie miasto ubiegało się wcześniej o prawo do goszczenia imprezy w roku 2017, które ostatecznie zostało przyznane Bergen.


O organizację Mistrzostw Świata w sezonie 2018 Innsbruck ubiegał się wraz z Yorkshire i jednym z kolumbijskich miast.

Według DirectVelo, austriacka stolica sportów zimowych będzie areną zmagań kolarzy specjalizujących się przede wszystkim w górskich wspinaczkach, a wytyczona trasa zawierać ma 8-kilometrowy podjazd i łącznie do 4,500 metrów przewyższenia.

Wpisuje się to w dążenia UCI do rozgrywania wyścigu ze startu wspólnego Mistrzostw Świata na trasach faworyzujących kolarzy o różnych specjalizacjach: przyszłoroczna impreza w Doha dedykowana będzie sprinterom, podczas gdy rundy dookoła Bergen (2017) powinny przypaść do gustu specjalistom od klasyków.

Austria gościła już mistrzowską imprezę dwukrotnie: po raz pierwszy w 1987 roku w Villach, kiedy to tytuł Mistrza Świata wywalczył Stephen Roche, oraz w 2006 roku w Salzburgu, gdzie zwycięzcą został Paolo Bettini.

Rzecznik UCI poproszony o skomentowanie pogłosek nie był w stanie ich na obecnym etapie potwierdzić, ani też podać daty oficjalnego ogłoszenia dokonanego wyboru.

- Jesteśmy na etapie prowadzenia rozmów z potencjalnymi organizatorami Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w roku 2018, jednak nie możemy jeszcze niczego potwierdzić. Powinniśmy być w stanie podać ostateczną decyzję do wiadomości w nadchodzących tygodniach - powiedział.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda