Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe Mistrzostwa Świata - MŚ na szosie

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Świata

Źródło:  "PZKol"
Wtorek, 11 października 2016

s24.pl/Fabian Florek MŚ: Pawłowska 9. w jeździe na czas elity

(Fot. s24.pl/Fabian Florek)
Trzeciego dnia szosowych mistrzostw świata w katarskim Doha, w jeździe indywidualnej na czas rywalizowali juniorzy oraz elita kobiet.

Obie kategorie startowały na tej samej trasie, co wczoraj orlicy. Do pokonania było zatem 28,9 kilometra po płaskich szosach na sztucznej wyspie, tzw. Perle.


Z samego rana do walki ruszyli juniorzy, a wśród nich jeden Polak, Filip Maciejuk. Mistrz Polski w jeździe indywidualnej uzyskał czas 38:13.14. Był to wynik gorszy od rezultatu złotego medalisty, Amerykanina Brandona McNulty'ego, o 3:30.85. Dało to młodemu zawodnikowi KS Pogoń Mostostal Puławy 39. miejsce.

Na podium poza McNulty'm stanęli także Mikkel Bjerg (Dania, 35 sekund straty) i Ian Garrison (USA, +53s).

W zmaganiach pań Polska również miała jednego przedstawiciela - Katarzynę Pawłowską. Srebrna medalistka krajowego czempionatu pojechała bardzo dobrze. Odnotowała 9. czas tego dnia, tracąc do triumfatorki 1:36.

Stany Zjednoczone zdobyły drugi tego dnia złoty medal, gdyż zwyciężyła Amber Neben. Całe podium dzieliło tylko 8 sekund, ponieważ właśnie tyle zabrakło do wygranej Katrin Garfoot (Australia), która była trzecia. Drugie miejsce wywalczyła Ellen Van Dijk (Holandia, +5s).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda