s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Świata

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 23 września 2014

velociosports.com/velociosports.com MŚ: Brennauer ze złotem w czasówce kobiet

(Fot. velociosports.com/velociosports.com)
Niemka Lisa Brennauer okazała się najlepsza w rywalizacji elity kobiet podczas jazdy indywidualnej na czas i zdobyła tytuł mistrzyni świata. Po srebro sięgnęła Ukrainka Anna Solovey, a brąz zdobyła Amerykanka Evelyn Stevens. Najlepsza z Polek, Eugenia Bujak była 19.

Zawodniczki walczyły na tej samej trasie, gdzie wcześniej o medale rywalizowali juniorzy. Do pokonania kolarki miały dokładnie 29,5 kilometra.

Rywalizacja kobiet była niezwykle pasjonująca i sytuacja w czołówce zmieniała się na poszczególnych pomiarach czasu. Na pierwszych dwóch najlepszy czas miała Ukrainka Solovey, ale ostatecznie to Brennauer zachowała najwięcej sił w końcówce, co pozwoliło jej zdobyć złoty medal Mistrzostw Świata w Ponferradzie.

W czasówce wzięły udział dwie reprezentantki Polski. Eugenia Bujak zajęła 19. pozycję, a Katarzyna Pawłowska zakończyła zmagania w Hiszpanii na 42. miejscu.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda