Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe Mistrzostwa Świata - MŚ na szosie

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Świata

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 2 lutego 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MŚ 2018 w Innsbrucku

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Podczas pierwszego w tym roku zebrania Komisji Zarządu Międzynarodowej Unii Kolarskiej podjęta została decyzja o przyznaniu organizacji Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w sezonie 2018 Innsbruckowi.

Austriackie miasto kojarzone jest przede wszystkim ze sportami zimowymi. Określany jako stolica Alp, Innsbruck jest jednym z zaledwie trzech miast (obok St. Moritz i Lake Placid), które dwukrotnie dostąpiły zaszczytu organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Gościł także takie imprezy jak Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie i Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, a każdego roku rozgrywany jest tam jeden z konkursów Turnieju Czterech Skoczni.
v Mistrzostwa Świata w sezonie 2018 będą trzecimi w historii rozgrywanymi w Austrii - wcześniej imprezę gościły Villach (1987) oraz Salzburg (2006).


- Nie mam wątpliwości, że Innsbruck przygotuje oszałamiającą i wymagającą trasę, na której rywalizować będą kolarze, jak również jest gwarancją unikalnego otoczenia, które dodatnie wpłynie na odbiór całego widowiska - powiedział prezydent UCI, Brian Cookson.

W ramach tego samego zebrania Komisji podjęte zostały decyzje o przyznaniu organizacji innych kolarskich imprez następującym miastom:

- Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym w sezonie 2018 odbędą się w Valkenburgu (Holandia)
- Mistrzostwa Świata Seniorów w kolarstwie przełajowym w sezonach 2016, 2017 i 2018 przyznane zostały Mol (Belgia)
- Mistrzostwa Świata Seniorów w kolarstwie górskim zorganizowane będą w Val di Sole (Włochy)

UCI zatwierdziło także oficjalne kalendarze imprez w kolarstwie przełajowym i torowym na sezon 2016/2017.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda