Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe Mistrzostwa Świata - MŚ na szosie

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Świata

Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 27 września 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Katarzyna Niewiadoma 7. kobietą świata

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Koncertowo pojechała reprezentacja Polski w wyścigu elity kobiet o mistrzostwo świata. Biało-czerwone kontrolowały wydarzenia w peletonie, w końcówce atakowała Małgorzata Jasińska, a w końcowym sprincie 7. miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma.

Elita kobiet, podobnie jak juniorzy, miała do pokonania 130 kilometrów (8 okrążeń). Przez pierwsze 6 okrążeń żadna z zawodniczek nie oderwała się na więcej niż 30 sekund. Peleton kontrolował wszystkie akcje, a na czele grupy sporą pracę wykonywały biało-czerwone. Podopieczne Mariusza Mazura pilnowały swojej liderki, Katarzyny Niewiadomej i kasowały groźne ataki.


Mniej więcej w połowie zmagań w niegroźną kraksę zamieszana była Anna Plichta. Szybko zdołała jednak wrócić do stawki, a nawet wyjść na czoło i nadawać tempo w wyścigu.

Faworytki zaczęły przyspieszać pod koniec szóstej rundy. Katarzyna Niewiadoma cały czas jechała czujnie, z przodu, pilnując rywalek, ale to Małgorzata Jasińska zdołała odjechać na przedostatnim okrążeniu. Znalazła się w 9-osobowej grupce, która zyskała prawie minutę przewagi.

Ok. 20 kilometrów przed metą zdecydowała się na solową ucieczkę. Odjechała grupce goniącej na kilkanaście sekund. Została doścignięta po kilku kilometrach, a gdy następne zawodniczki z czołówki przeprowadzały kolejne ataki, mistrzyni Polski na nie odpowiadała i pokazała się z bardzo walecznej strony.

Grupka została wchłonięta na przedostatnim brukowanym podjeździe i faworytki mocno przyspieszyły. Bardzo mocno pod górę pojechała Niewiadoma i razem z kilkoma innymi zawodniczkami zyskała kilkadziesiąt metrów. Na ostatni kilometr wjechała 8-osobowa grupa. Polka została lekko przyblokowana i nie mogła finiszować z dobrej pozycji. Zajęła w sprincie 7.miejsce, a wygrała Elizabeth Armitstead (Wielka Brytania). Druga była Anna ven der Breggen (Holandia), a trzecia Megan Gaurnier (USA).Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2015-09-27 18:36:53
Dodał: '~yorg'

Szkoda medalu

Trudno zrozumieć taktykę polskiego zespołu,Jasińska tak silna zawodniczka, trwoniła swe siły niepotrzebnie atakując w końcowej fazie wyścigu,zamiast poczekać na rozwój sytuacji i w końcówce rozegrać finisz wraz z Niewiadomą.

Ocena: 0

Dodano: 2015-09-29 18:38:14
Dodał: '~MM'

RE: Szkoda medalu

Takie były założenia taktyczne według trenera. Jasińska miała uciec pierwsza, a potem miała do niej doskoczyć Kasia. Gdyby próbowały uciec od razu we dwie, grupka liderek by ich nie odpuściła. Niestety, Kasi nie udało się oderwać od reszty. Szkoda,

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda