Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe Mistrzostwa Świata - MŚ na szosie

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Świata

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 27 września 2014

Katiusza Freire: "Faworyci to Degenkolb, Matthews i Gerrans"

(Fot. Katiusza)
Trzykrotny mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego Oscar Freire pokusił się o wytypowanie faworytów niedzielnych zmagań. Według Hiszpana w pierwszym rzędzie należy postawić Johna Degenkolba, Michaela Matthewsa oraz Simona Gerransa.

- Według mnie faworytami są Degenkolb, Matthews i Gerrans. Oczywiście są zawodnicy, którzy swoimi atakami pod koniec wyścigu będą próbowali pokrzyżować szyki kolarzom, którzy liczyć będą na finisz, będą to m.in. Fabian Cancellara i Philippe Gilbert. Przyda się im jednak praca kolegów, a Szwajcar nie może na to liczyć - powiedział Oscar Freire.


- Nie sądzę, aby faworyci odpuścili ataki poszczególnych zawodników, zwłaszcza gdy będą to kolarze pokroju Gilberta. Być może dojdzie do sprintu z mniejszej grupki, a tutaj upatruję szans dla Degenkolba oraz Matthewsa. Mocny jest też Gerrans. Nie można jednak postawić na te typy dużych pieniędzy, bo zawodnicy będą mieli w nogach wiele kilometrów i ich organizm może różnie zareagować - zakończył Freire.

MG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2014-09-27 21:03:55
Dodał: '~Anonim'

Re: Freire: "Faworyci to Degenkolb, Matthews i Gerrans"

a polskie orły,sokoły,bażanty ??

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda