Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl" "teambgz.pl"
Środa, 22 czerwca 2011

Sztobryn przed mistrzostwami Polski


Jedynym reprezentantem BGŻ Teamu w czwartkowej jeździe na czas orlików na mistrzostwach Polski w Złotoryi będzie Piotr Sztobryn. Natomiast w sobotę w wyścigu ze startu wspólnego będzie mógł liczyć na wsparcie swoich kolegów z drużyny: Konrada Tomaszewskiego oraz Radosława Świątka.

- Początek sezonu był dla mnie udany, myślę, że nie zawiodłem dyrektora sportowego i udowodniłem, że warto było na mnie stawiać – powiedział 22-letni Sztobryn. - Pokazałem, że potrafię jeździć zarówno na czas jak i po górach, jeśli tylko jestem dobrze przygotowany, to ambicji mi nie brakuje i potrafię powalczyć. Ważnym elementem jest także rozumiejąca się ekipa, a my po pół roku jesteśmy już dobrze zgrani, każdy zna swoje zadania i wie, co robić w danym momencie. Dobra atmosfera ma duży wpływ na wyniki.


- Teraz najważniejszym sprawdzianem będą oczywiście Mistrzostwa Polski. Jako jedyny kolarz drużyny BGŻ Team wystartuję w jeździe indywidualnej na czas orlików i jeśli nic się do jutra nie wydarzy, to powinno być dobrze. Czuję się mocny i jak mówiłem wcześniej, pokazałem już w tym sezonie, że potrafię dobrze pojechać czasówkę.

- W sobotnim wyścigu ze startu wspólnego poza mną wystartują także Tomaszewski i Świątek. Zobaczymy jak ułoży się sytuacja na trasie, po jeździe na czas będę już wiedział na co mnie stać i jak rozegrać wyścig. Przygotowany jestem dobrze, poza dwudniową przerwą w treningach spowodowaną zatruciem żołądkowym na Słowacji, nic nie przeszkadzało mi w budowaniu formy. Podczas takich wyścigów jak mistrzostwa Polski dużo zależy od dyspozycji dnia, miejmy nadzieję, że będzie dobra.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2011-06-22 22:27:41
Dodał: '~michał'

Sztobryn na Tour

dlaczego Sztobryn nie jest w szerokiej kadrze na tour??? A są ludzie pokroju Migdoł?? Powie Mi ktoś co tu jest grane ?

Ocena: -1 Głosów: 1

Dodano: 2011-06-23 10:13:10
Dodał: '~Anonim'

Re: Sztobryn przed mistrzostwami Polski

bo kur.. nie

Ocena: 0

Dodano: 2011-06-23 12:57:21
Dodał: '~anonim'

Re: Sztobryn przed mistrzostwami Polski

napewno zasłuzył bardziej niz Migdoł ktory nie wygrał w zyciu wyscigu... Haha

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda