s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 26 czerwca 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Sobótka 2015: Szymon Krawczyk złotym juniorem

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Szymon Krawczyk (KTK Kalisz) wygrał rywalizację juniorów ze startu wspólnego podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Na 126-kilometrowej trasie "kaliszanin" pokonał Karola Cygana (Mostostal Puławy).

Brązowy medal zdobył Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Nowy mistrz Polski zwyciężył złoto po sprinterskim pojedynku. Dwójka uciekała wspólnie przez ponad 20 kilometrów. Wcześniej, zarówno Krawczyk jak i Cygan, jechali w kilkunastoosobowej grupie kolarzy, która wykrystalizowała się z ponad 130-osobowego peletonu.

W czołówce, wspólnie z przyszłymi medalistami, długo kręcili również m.in. Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy) oraz Stanisław Aniołkowski (BDC MOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), ale w końcówce grupa "poszarpała się".

Na finałową rundę - z zaplanowanych siedmiu - z przodu jechali już Krawczyk z Cyganem. Za ich plecami podążali jak cień Sławek i Łukasz Ochocki (UKS Copernicus – SMS Toruń) i choć mieli stratę mierzoną w sekundach, pościg nie powiódł się. Po sprinterskiej walce w juniorkach, scenariusz powtórzył się wśród panów. Wygrał Krawczyk, zdobywając medal dla kaliskiego klubu.

Wyniki wyścigu

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda