Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 24 czerwca 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Sobótka 2015: poznaliśmy medalistów na czas

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
W Strzelinie i Kondratowicach rozdano komplety medali tegorocznych szosowych mistrzostw Polski. W pierwszej kolejności zawodnicy i zawodniczki walczyli w jeździe indywidualnej na czas.

Rywalizację w mistrzostwach otworzyła jazda na czas juniorek, gdzie po wygraną sięgnęła Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), wyprzedzając Katarzynę Sochę (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Nikolę Różyńską (ALKS Stal Ocetix – Iglotex Grudziądz). Juniorki miały do pokonania dystans 15 kilometrów.


W juniorach mistrzem Polski został Szymon Sajnok (Cartusia Kartuzy). Srebrny medal wywalczył Adrian Kaiser (Cartusia Kartuzy), a brąz Daniel Staniszewski (KKS Ciechanów).

Szymon Rekita (GFDD Altopack) zwyciężył wśród młodzieżowców. Wicemistrzostwo Polski zdobył Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice). Najniższy stopień podium dla Michała Paluty (CCC Sprandi Polkowice).

W kategorii niedowidzący i niewidomi po złoto sięgnęły Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek (KKT Hetman Lublin) oraz Przemysław Wegner i Artur Korc (Razem Poznań).

WYNIKI:
Juniorki
Juniorzy
U23 mężczyzn
Niewidomi i niedowidzący K
Niewidomi i niedowidzący M

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda