Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 29 czerwca 2008

MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski


Marcin Sapa
Marcin Sapa
Fot. PZKol/Tomasz Piechal
Ścigający się w barwach DHL Author Marcin Sapa został w niedzielę Mistrzem Polski w najbardziej prestiżowym - wyścigu elity mężczyzn. 32-letni zawodnik pokonał Bartłomieja Matysiaka (Legia) i Macieja Bodnara (Liquigas).

Podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym do rozegrania pozostał najważniejszy i najbardziej oczekiwany wyścig elity mężczyzn. Na 10-ciu rundach, dających łączny dystans 218 kilometrów, rywalizację podjęło 69 zawodników. Złotoryja przywitała kolarzy słoneczną i wietrzną pogodą. W porównaniu do poprzednich dni rywalizacji było jednak znacznie cieplej.


Start do wyścigu nastąpił o godzinie 11:00. Ze złotoryjskiego rynku kolarze podążyli na długą podróż wieńczącą się zdobyciem przez jednego z nich tytułu Mistrza Polski. Pierwszy odskok ruszył już na 2. kilometrze rywalizacji kiedy z peletonu odskoczyli Mateusz Komar (DHL Author), Marek Wesoły (CCC Polsat Polkowice) i Marek Cichosz (Legia). Akcja nie trwała jednak zbyt długo i już na 7. kilometrze peleton jechał ponownie razem. Kolejne odskoki i próby odjazdu podejmowali Paweł Szaniawski i Tomasz Lisowicz (obaj CCC Polsat Polkowice) a także Marcin Gębka (Mróz Action), czy też Michał Gołaś (Cycle - Collstrop). Żadna z prób nie przyniosła jednak zamierzonych celów.

Pierwsza znacząca akcja, która odniosła powodzenie, zainicjowana została na 16. kilometrze. W grupie atakującej znaleźli się zawodnicy: Marek Cichosz (Legia), Jarosław Rębiewski, Tomasz Kiendyś, Paweł Szaniawski (wszyscy CCC Polsat Polkowice), Sławomir Bury (Amore Vita), Piotr Zaradny, Radosław Romanik (obaj DHL Author), Adam Wadecki (Kalev Sport), Jacek Morajko (Boavista Porto), Marcin Osiński (Mróz Action), Przemysław Niemiec (Miche Silver Cross), Piotr Zieliński (Bretagne Armor-Lux). Po chwili, do wymienionej dwunastki, doskoczyli Maciej Bodnar (Liquigas), Tomasz Lisowicz (CCC), Łukasz Bodnar (DHL Author) i Bartosz Huzarski (Mróz Action) tak, że ucieczka liczyła sobie 16-stu zawodników. Grupka bardzo szybko osiągnęła 30 sekundową przewagę, która z kilometra na kilometr powiększała się.

Po kolejnych 40 kilometrach jazdy różnica zwiększyła się do 1 minuty i 30 sekund. Była to maksymalna przewaga jaką udało się wypracować uciekającej grupie. Peleton nie zamierzał odpuszczać tak silnego składu zawodników, w którym znajdowali się wielcy pretendenci do zdobycia złotego medalu. Pogoń w peletonie prowadzili głównie kolarze Mróz Action. W międzyczasie na brukowanej sekcji, usytuowanej na 600-set metrów przed metą, groźny upadek miał Krzysztof Szczawiński (Miche Silver Cross). Kraksa, spowodowana defektem roweru, wyeliminowała zawodnika z dalszej jazdy.

Zacięta pogoń prowadzona przez podopiecznych Piotra Kosmali doprowadziła do likwidacji ucieczki. Kosztem zawodników Mroza, którzy stracili kontakt z grupą główna, peleton na 92 kilometrze doszedł czołową szesnastkę doprowadzając do połączenia się wszystkich zawodników. Wśród wspólnie jadących kolarzy nie było jednak ani chwili spokoju. Kolejne odskoki i próby ataków podejmowali następni zawodnicy m.in. Adam Sznitko (Legia) i Mateusz Mróz (CCC Polsat). Ich akcje nie przyniosły jednak żadnego celu.

Na 95 kilometrze silne tempo na czele peletonu spowodowało rozerwanie się grupy głównej na dwie części. Sytuacje wykorzystał znajdujący się w czubie grupy Marcin Sapa, który zainicjował decydującą tego dnia akcje dającą mu w konsekwencji złoty medal. Odważnym, samotnym atakiem zawodnik Zbigniewa Szczepkowskiego wykorzystał następujące zawahanie peletonu i bardzo szybko uzyskał przewagę wynoszącą półtorej minuty. Do samotnie jadącego Sapy dołączyli, po wcześniej przeprowadzonych kontratakach, Tomasz Lisowicz, Bartłomiej Matysiak i Dawid Krupa (Mostostal Puławy). Na 117 kilometrze trasy na czele kręciła już więc grupa czterech zawodników. W tym momencie peleton tracił do ucieczki niewiele ponad 40 sekund. Wydawało się więc, że doścignięcie czwórki śmiałków to tylko kwestia czasu.

Na końcówce 6 pętli z czołem wyścigu pożegnał się Lisowicz. Problemy przeżywał także Krupa, mający kłopoty z utrzymaniem koła Sapy i Matysiaka. W ostateczności udało mu się jednak powrócić do partnerów ucieczki tak, że grupa prowadząca liczyła sobie trzech zawodników. Z peletonu, liczącego sobie ok. 40-stu kolarzy, podejmowane były próby zawiązania kontrataków. Żadnej z inicjowanych pogoni nie udało się jednak skonstruować skutecznej pogoni.

Na 148 kilometrze rywalizacji przewaga urosła do 1 minuty i 15 sekund. Mocne tempo pogoni prowadzonej przez kolarzy CCC Polsat doprowadziło, że na rozpoczęciu ósmej rundy różnica stopniała do zaledwie 25 sekund. W tym momencie kontrataku spróbował Mateusz Mróz. Nie udało mu się jednak dojechać do jadących przed nim zawodników.

Kolejna ze znaczących dla losów rywalizacji akcja nastąpiła na 158 kilometrze trasy, kiedy w pogoń rzucił się Maciej Bodnar. Za nim pojechał tylko Adam Sznitko. Dwójka w bardzo szybkim tempie dogoniła jadącą w przedzie ucieczkę powodując tym samym zawiązanie grupy liczącej 5-ciu kolarzy. Mocnego tempa nie utrzymał Krupa, który na 169 kilometrze ostatecznie pożegnał się z czołem wyścigu. Pozostała czwórka wykonywała w dalszym ciągu bardzo silną pracę wietrząc wysokie już szanse na dojechanie do mety przed peletonem.

Na 181 kilometrze rywalizacji, po licznych atakach, zawiązała się ostatecznie grupa pościgowa składająca się z 10 zawodników. Byli wśród nich Morajko, Niemiec, Mróz, Wadecki, Gołaś, Błażej Janiaczyk, Mariusz Witecki (obaj Mróz Action), Łukasz Bodnar, Wojciech Halejak (DHL Author), Tomasz Smoleń (C.C Etupes Le Doubs Pay). Strata do czołówki wynosiła w tej chwili równą minutę. W tyle pozostał natomiast peleton, który liczył sobie już tylko 17 zawodników.

Przy wjeździe na finałową rundę przewaga w dalszym ciągu balansowała w granicach minuty a w czołówce zaczęły się pierwsze próby odskoków. Silny skok przeprowadził Maciej Bodnar, za którym ruszyli Sapa i Matysiak. Szarpnięcia nie wytrzymał zmęczony już Sznitko. Trójka jechała więc razem a finałowe rozstrzygnięcia przyszły wraz z nadejściem decydującego podjazdu na linię mety.

Jako pierwszy ruszył Bodnar, do którego doskoczył Sapa, a po chwili także Matysiak. Zawodnik DHL skontrował atak młodszego z braci Bodnarów, na który odpowiedział już tylko Matysiak. Na ostatnich 300-stu metrach silniejszym okazał się o 8 lat starszy Sapa, który minął metę jako pierwszy zdobywając tym samym, po raz pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski. Srebro przypadło zawodnikowi Legii a brąz Maciejowi Bodnarowi. Na 4. pozycji rywalizację ukończył Janiaczyk, który na ostatnich kilometrach odskoczył od goniącej dziesiątki. Obrońca koszulki z orłem na piersi został sklasyfikowany na 21. miejscu. Wyścig ukończyło 28 zawodników.

Fabian Florek

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 17:02:25
Dodał: kosmita

Odp: Sapa mistrzem Polski!

Tego sie mozna bylo spodziewac,trasa typowo dla sprinterow była.Ale nie jego typowalem na pierwsze miejsce,jesli chodzi o sprinterow to Jeżowski,Zaradny,Kiendys to byly moje typy do zwyciestwa.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 17:26:56
Dodał: '~znawca'

hahaha

Jeśli mi powiesz że ta trasa była dla sprinterów, to powiedz gdzie był Zaradny, Gębka, Wesoły. I widziałeś podjazd do mety po kostce ??? bo ja tak... To nie była trasa dla sprinterów.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 17:32:25
Dodał: kosmita

Odp: hahaha

A co Sapa to moze goral,jeden podjaz i to jeszcze przed meta nie swiadczy o tym ze trasa nie byla dla sprinterow,kazdy sprinter da rade podjechac taki podjazd...MP powinny byc spowrotem w Kielcach tam trasa jest naprawde selektywna...

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 17:36:30
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: hahaha

ja uważam że te mistrzostwa byly cięższe, a ciekawe gdzie nasz szmydek znowu sie niepojawil moze strach go oblecial

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 17:57:14
Dodał: kosmita

Odp: Odp: Odp: hahaha

Tez myslalem czy sie pokaze,a tu sie nie pokazal...ale i tak jest dobrym kolarzem...

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:01:47
Dodał: '~KOLARZ'

SZMYD

Sylwek Szmyd trenował w sobote w rejonie szcyrku i przełenczy salmopolskiej

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:16:08
Dodał: '~xc'

Odp: Odp: Odp: hahaha

Strach go obleciał??? !!! Ty matole. Mimo tego że jest najlepszym polskim kolarzem sam nie wiele mógłby zrobić w walce z całymi ekipami. Gdyby to były górskie Mistrzostwa Polski a meta byłaby na szczycie jakiejś przełęczy mieliby gówno do gadania.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 20:10:17
Dodał: '~rowerek'

Odp: Odp: Odp: Odp: hahaha

a Maciek Bodnar bez drużyny dwa medale, Mistrzostwa Polski to wyscig inny niz wszystkie jesli szmyd niema ochoty zostac Mistrzem Polski to czy powinien reprezentowac nasz kraj na igrzyskach, jest dobry niech przyjedzie i walczy jesli odpuszcza taka impreze tłumacząc się że niechce złapać kontuzji to żaden z niego zawodnik.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:33:52
Dodał: '~sylSz'

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: hahaha

ja mysle ze w pzkol powiedzieli mu ze obojętnie co zrobi na MP to na olimpiade niepojedzie bo go nielubia

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 20:18:13
Dodał: '~Anonim'

nie jestescie wogole w temacie....

co wy pier.... szmyt zostal "obrazony" przez pzkol ktory powiedzial ze "jesli chce jechac na olimpiade ma przyjechac na mistrzostwa UDOWODNIC ze jest dobry..." smiech na sali kogo oni chca wziasc?? sape czy obojetnie kogo kto sie sciga w polsce ?? nie przejedzie w grupie nawet 60km...

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 20:25:36
Dodał: '~Anonim'

Odp: nie jestescie wogole w temacie....

Valverde, Cunego, Ricco, i inni gwiazdy nie mieli problemu ze startem dzisiaj w swoich mistrzostwach krajowych. Ten Szmyd to gwiazdeczka i niech jedzie Maciek Bodnar na Pekin. Szmyd juz raz startowal w Atenach i dupe dal. Czas dla mlodych.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:35:03
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: hahaha

Sapa już nie raz pokazał że po górkach daje rade

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 17:12:25
Dodał: '~Anonim'

Odp: Sapa mistrzem Polski!

Sapa na Pekin!!!!

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 17:19:58
Dodał: '~kolarz'

gdzie Sapa na Pekin???!!!

Jest mocny ale niestety nie na trase w pekinie tam powinien pojechac Sylwek Szmyd,Przemek Niemiec,Tomek Marczyński.Jesli weźmie kogo innego to bedzie przykład jaki pzkol jest skorumpowany!!!Gratulacje Dla marcina

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 19:11:09
Dodał: '~kolo'

a co to oni sa?

teraz przesadziłes z tym składem hehe,pamietaj ze nazwiska nie jeżdza,,,

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:14:56
Dodał: '~Anonim'

SAPA NA PEKIN ! ! !

Sapa Z Plantacja Kapusty i Sadem Jablkowym Prosto z Samolotu na Pekin

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:18:47
Dodał: '~Kolarz'

SAPA

Kosmita- ty chyba znasz kolarstwo z internetu. Jakbyś się ścigał to byś wiedział że Sapa nie jet klasycznym sprinterem i w górach też potrafi jeździć, może nie na miarę Romanika ale potrafi być blisko.A sprinterzy? Widziałeś Zaradnego, powiedział że było bardzo ciężko.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:28:06
Dodał: kosmita

Odp: SAPA

Nie z internetu tylko z kosmosu;P;Pznam;pKażdy ma swoje zdanie nie bede sie z toba sprzeczal;P

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:31:02
Dodał: kosmita

Odp: Odp: SAPA

A skad wiesz ze sie nie scigalem,scigalem sie od zaka do juniora wiem ze to nic wielkiego zadne wielkie kolarstwo..

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 13:59:03
Dodał: '~kolarz'

KOSMITA

To sam odpowiedziałeś sobie na pytanie jeżeli ścigaleś sie do juniora więc co ty możesz wiedzieć o kolarstwie.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:39:46
Dodał: '~Anonim'

Gratki

Trasa byla bardzo selektywna, ten kto byl widział. Tylko najlepsi mieli szanse dojechac do mety. Kostka i ostra sztajfa przed metą niezle podzielily peleton. Brawa naleza sie wszystkim medalistą, a w szczególnosci Bodnarowi ktory zrobil srebro na czas i brąz ze wspolnego.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:58:49
Dodał: '~kolarz'

odp

W pełni sie z toba zgadzam chociaż jeden który mnie popiera i pewnie sylwek nie pojedzie bo Wadecki powiedział ze sie sam wyeliminował z wyscigu o olimpiade!!!SKANDAL

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 19:37:44
Dodał: '~Anonim'

Odp: odp

Tu jest fragment z dzisiejszej relacji live z MP, ze strony www.cyclingnews.pl:

"Skontak towaliśmy się z Sylwestrem Szmydem. Nasz jedyny reprezentant w Tour de France ostatnie trzy dni spędził na treningach po górkach w okolicy Istebnej.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:28:55
Dodał: '~Anonim'

Odp: odp

num.1 to sylwek w polskim kolarstwie jesli jest ciezka trasa. a wadecki ma tyle do gadania co my tu na forum tam ustala sklad p.prezes a jak wiadomo sylwek ma ciety jezyk i krytykuje glosno poczynania zwiasku, masz racje TO SKANDAL ZE SYLWEK NIE JEDZIE NA L.O.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 19:20:42
Dodał: '~Anonim'

Odp: Gratki

Szurkowski na Pekin!! z pewnoscia bedzie naszym najlepszym reprezentantem w Chinskich barach..oczywiscie nie w jedzeniu chinskich zupek :)

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:22:13
Dodał: '~kolarz'

Odp: Sapa mistrzem Polski!

Ale są pozytywy tych mistrzostw Brdzo pojechał młody zawodnik dhl author Wojtek Halejak.Wielkie gratulacje.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:36:05
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Sapa mistrzem Polski!

halej gratki

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:39:05
Dodał: '~All'

Sapa nareszcie Mistrzem Polski

Gratulacje Saper!!!!!
DHL Author x 2 MP

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:54:44
Dodał: kosmita

Odp: Sapa nareszcie Mistrzem Polski

Dlaczego szmyd nie startowal na wspolnym????

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 19:16:58
Dodał: '~Kolarz'

Odp: Odp: Sapa nareszcie Mistrzem Polski

Bo wie ze nie ma szans. Nigdy nie potrafil czegos wygrac i nigdy nie wygra.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:57:31
Dodał: '~xc'

Odp: Sapa mistrzem Polski!

i wygrał gość który tydzień temu na PP w Miliczu wspominał że po MP kończy karierę bo czas zacząć zarabiać pieniądze.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 18:58:32
Dodał: '~Mateusz'

kadra

kiedy zostanie ogłoszona kadra?? moim zdaniem Marczyński Niemiec i Szmyd powinni jechac, rezerwowy powinnien być Morajko, na wypadek jakiegoś problemu jednego z zawodników.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 19:15:13
Dodał: '~Anonim'

Odp: kadra

A za co Morajko? Czym sobie zasluzyl? Chowa sie w tej Portugalii i kazdy wie co tam sie dzieje...Moim zdaniem rezerwowy powinien byc Maciek Bodnar.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 19:20:03
Dodał: '~Mateusz'

Morajko

Ponieważ to zeszło roczny wicemistrz Polski a w tym roku bardzo dobrze zaprezentował się w jednym z wyścigu (wygrany etap i dwa dni w koszulce lidera).

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 19:25:52
Dodał: '~kolarz'

Odp: Morajko

To nic nie znaczy taki maly wynik zeszlego roku. w takim razie mozna tez powiedziec ze Sapa powinien jechac jako Mistrz Polski. a po za tym jednym wynikiem Morajko gowno zrobil..lepiej Maciek lub Lukasz Bodnar niz Morajko. o wiele wiecej zrobili i wcale gorsi nie sa po gorach.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 19:20:38
Dodał: '~lolo'

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

nie rezerwowym powinien byc Maciek ale pierwszym na liscie,,

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 19:36:29
Dodał: '~Anonim'

Oficjalny sklad na Pekin

1. Wojciech Walkiewicz - Prezes
2. Ryszard Szurkowski - Wiceprezes ds. Sportowych
3. Andrzej Kita - Wiceprezes ds. Organizacyjnych
4. Jarosław Potocki - Sekretarz Generalny
5. Dorota Walaszek - Członek
7. Kazimierz Chrapek - Członek
8. Michał Marszałkowski

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 20:00:31
Dodał: '~xc'

Odp: Oficjalny sklad na Pekin

A to już żaden kolarz już się nie zmieści ? szkoda że cały limit miejsc wykorzystany bo nie będą mieli komu kibicować. chyba że maja swoich faworytów w innych reprezentacjach.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 20:00:50
Dodał: '~Anonim'

Odp: Oficjalny sklad na Pekin

ale my mamy tylko 3 miejsca ze wspolnego i jedno na czas

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 20:20:58
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Oficjalny sklad na Pekin

Walkiewicz, Walaszek i Chrapek ze wspolnego. w tym Walkiewicz jako lider czekajacy na finisz z grupy. Marszalkowski na czas. Szurkowski i Kita beda sie zajmowac imprezowaniem. w tym Szurkowski bedzie naszym liderem.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 20:20:06
Dodał: '~Anonim'

Odp: Oficjalny sklad na Pekin

szmyt zostal "obrazony" przez pzkol ktory powiedzial ze "jesli chce jechac na olimpiade ma przyjechac na mistrzostwa UDOWODNIC ze jest dobry..." smiech na sali

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 22:47:05
Dodał: '~trener'

Odp: Oficjalny sklad na Pekin

Zgadzam sie sklad jest jak najbardziej trafny tylko jeszcze brakuje pierwszej damy poskiego kolarstwa Walkowej Cizi z marszczkami a szurkowskiemu jeszcze rakity brak a to już naprawde chrapkowy cyrk Caly ten zarzad to jedna banda gdzie jest w tym kraju prokuratura?

Ocena: 0

Dodano: 2008-07-01 12:35:56
Dodał: '~KOLORZ'

PEKIN

a gdzie padruga Walkiewicza ,ona też zawsze lapie się do skladu

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 21:45:15
Dodał: '~pawlo'

Odp: Sapa mistrzem Polski!

XC ale ty jesteś aktywny w dyskusji na s24!!a gdzie ty byłeś XC w niedzielne popołudnie bo na pewno nie w Złotoryji???!!!!

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 22:55:20
Dodał: '~Anonim'

Bazal moim idolem

Brawo Bazal!!! Normalnie wymiatasz jaki nic...

Twój wierny fan

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:36:36
Dodał: '~Anonim'

Odp: Bazal moim idolem

hgatsjmKAISNMZIKMKMKMKMZKMKKKK OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:37:09
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Bazal moim idolem

CO TO MA BYC

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 19:29:01
Dodał: '~kibic'

bazal to matys:)

bazal to matys:)

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:38:04
Dodał: '~Anonim'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

sAPA MISTRZEM NALEZALO MU SIE OD TYLU LAT W CZOŁÓWCE I KOSZULA NA KONIEC KARIERY

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:38:56
Dodał: '~senj'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

szmyd nie mial czasu na takie *****y jak MP bo nam (amatorom) kibicowal na petli beskidzkiej:)

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:39:57
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

SZMYD CHYBA JEST AMATOREM ALBO KIBICEM

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:39:01
Dodał: '~Anonim'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

CZEMU NASZA NAJLEPSZA DRUŻYN CCC NIC NIE POKAZAŁA BO 10 MIEJSCE MROZA TO CYBA NIE WYNIK

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-29 23:53:26
Dodał: '~All'

Lec

Kosmita zabierz Anonima i leccie w kosmos,a Szmyd jezdzi tam gdzie mu pasuje.
Ja bym trenowal tak jak on z glowa , a nie wedlug czyjegos widzi mi sie.
Odpalajcie rakiete dzieciaki.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 07:22:31
Dodał: '~janek'

Sylwek najlepszy

Sylwek po co ma sie scigac w Polsce na jakis smiesznych MP jak tu wogóle nie ma żadnego poziomu startuje 60 zawodników przeciez to jest smieszne w Francji w mistrzostwach staruje jeszcze raz tyle zawodnikow i wiekszość konczy a a nie ze dojezdza do mety 20.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 08:27:38
Dodał: '~Anonim'

Odp: Sylwek najlepszy

Nie wygralby MP, i nigdy nie wygra. Nigdy nie wygral zadnego wyscigu na zadnym poziomie. Nie potrafi wygrywac. Wszyscy najlepsi sie pokazali wczoraj na swoich krajowych mistrzostwach. Ale nasza gwiadzdeczka nie. i dobrze wiedzal ze musi startowac aby mogl jechac na Pekin.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 09:37:01
Dodał: '~mets'

Pochwalam decyzje Sylwestra

Na miejscu Sylwka, majac do wyboru start z amatorami o tytul MP z ryzykiem kontuzji oraz start w prestizowym Tour de France z Elita, zdecydowalbym tak jak on: spokojny trening w gorach ABY JAK NAJLEPIEJ WYPASC W TOUR DE FRANCE. To co pokazal w tym roku na liczacych sie wyscigach powinno automatycznie kwalifikowac Go na start Olimpijski...

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:06:13
Dodał: '~dawid'

Odp: Pochwalam decyzje Sylwestra

ale pan wadecki inaczej sadzi

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 07:35:00
Dodał: '~Forest'

Pekin

Poczekajmy na oficjalny komunikat selekcjonera nie róbmy wyliczanek kto pojedzie a kto nie .Wadecki chyba nie powinien się obrażać na Szmyda jeżeli nie zabierze go do Pekinu to będzie jego kolejny błąd.Sylwester nawet nie będąc w optymalnej formie po górach chodzi najlepiej tylko startując wśród najlepszych można stać się jednym z nich.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 08:22:59
Dodał: '~piotr'

SAPA Mistrzem

Wytłumaczcie mi proszę????
18 maja na bardzo trudnym klasyku w Częstochowie Sapa jechał katastrofalnie. Męczył się straszliwie, miał olbrzymie problemy podjechać pod klasztor, mijali go bardzo przeciętni orlicy. W końcu wycofał się. To samo dotyczy Halejaka.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 09:13:04
Dodał: '~Forest'

Anonim

Mądrala z ciebie Anonim jeżeli masz chęć zapraszam na górskie Mistrzostwa Polski Masters zobaczymy jaki dobry w górach jesteś termin zawodów Wrzesień a może na górę Żar przyjedziesz i pokażesz na co cię stać również we Wrześniu ,polecam Ci również czasówkę na przełęcz Spaloną no a może ty masz licencję Elity i dlatego takie komentarze walisz.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 09:14:48
Dodał: '~dawid'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

sapa na pekin hahahah wstyd wadecki kolarzem byles dobrym ale trenerem do du.... ciekawe czy sapa byl 4 na krolewskim etapie na libere sapa by stracil 40 minut po co on ma jechac na olimpiade jak i tak sie wycofa udal mu sie wyscig wczoraj i koniecw tour de chorwacja stracil 12 minut!

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 09:54:28
Dodał: kosmita

Odp: Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

Sylwas na Olimpiade!!!!!Ikona Polskiego Kolarstwa zawodowego!!!

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 15:41:56
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

Sylwas do Wloch!!!

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 17:33:09
Dodał: '~dawid'

Odp: Odp: Odp: Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

predzej go wezna niz do polski

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 18:05:39
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

Nawet tam go nie wezma bo tam tez trzeba byc na mistrzostwa krajowe..

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:01:59
Dodał: '~Anonim'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

jak nie weznie szmyda to pisze e-maila do pzkol i wadeckiego cwaniaka

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:27:14
Dodał: '~Forest'

Pekin

Zenon Jaskuła na selekcjonera

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:32:46
Dodał: '~dawid'

Odp: Pekin

zaj.. pomysl

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:37:54
Dodał: '~dawid'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

Kadra na Pekin będzie się składać z 3 zawodników plus jeden rezerwowy i jedyne co mogę teraz zdradzić to to, że każdy z tej czwórki był dzisiaj w decydujących akcjach na ostatnim okrążeniu.

ale slowa wadeckiego
z tego wynika ze sznse maja medalisci sznitko i janiaczyk

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:44:47
Dodał: '~dawid'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

szkoda ze polska nie ma 1 miejsca ciekawe co by sie dzialo

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:46:09
Dodał: '~dawid'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

naszemu trener mysli ze ta trasa jest bardzo selektywna i ze sapa jest super goralem .

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 10:46:53
Dodał: '~dawid'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

jakos cadel evans nie bral udzilu w mistzrostwach australi i jedzie na olimpiade

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 11:01:29
Dodał: '~kibol'

gwiazdeczka

tylko ze australia ma mistrzostwa na poczatku roku pacanie i wogole nawet jak by mieli rownolegle z panstwami europejskimi to by bylo rosadne nie startowac przeciez do austali sie leci ponad 20godz a szmytowi nawet z wloch sie niechcialo gdzie max sie leci 2 godziny,

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 11:20:40
Dodał: '~dawid'

Odp: gwiazdeczka

to naprzyklad kolarze we francji sobie wybieraja czy jada na igrzyska czy nie np.chavanel

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 11:22:34
Dodał: '~dawid'

Odp: gwiazdeczka

nie jestesm pacanem
czy nicolas wogodny pojedzie do pekinu ?????????

on jest mistzrem francji

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 12:42:45
Dodał: '~Anonim'

GWIAZDECZKA

raczej nie pojedzie.ale chociaz wystartowal i zwiekszyl sobie szansy.nie udaje gwiazdeczki.szmyd mogl chociaz 100m przyjechac i byloby ok.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 11:02:25
Dodał: '~Leśny'

PZKOL

W Pzkolu są chorzy ludzie!!!,jak Szmyd nie pojedzie na Pekin!!!,jak zwykle mafia!!!Powinien jechać Sapa Szmyd i Bodi młody,astary też,ale jak jedzie tylko 3!!!:(

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 11:26:04
Dodał: '~dawid'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

http://www.cyclingnews.com/photo s/2002/jun02/suisse/?id=stage5/F Swadeckidufaux

nasz selekcjoner

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 11:37:33
Dodał: '~xc'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

Dwa miejsca są już zaklepane. Huzar i Rutek mimo że wczoraj się wycofali i ogólnie nie wiele pokazują (poza przebłyskami Huzara). Od dawna wiadomo że Wadek wykonuje polecenia Kosmatego i reszty tej watachy z PZKolu.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 11:47:04
Dodał: '~Kosic'

Dajcie spokoj

Przeciez jest nic nie zmienicie, a i tak jest ok.
Sapa jestes super, kolarz.
Co sie stalo z Huzarskim i Rutkiewiczem.
To jakies zarty.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 12:43:31
Dodał: '~Forest'

Kolarstwo

My tu gadu gadu a Wadecki i tak swoje zrobi pewnie dlatego że tu do nas nie zagląda.A cały ten związek to niech piekło pochłonie.Nawet jeżeli Szmyd nie pojedzie to przynajmniej myślę że jeszcze nieraz dostarczy nam wspaniałych emocji .Kto teraz chodzi po górach lepiej od niego chyba prezes Walkiewicz no a najlepiej to Wadecki niech jedzie jako zawodnik.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 12:53:37
Dodał: '~dawid'

Odp: MP: Sapa najlepszym szosowcem Polski

macie linka do profilu trasy olimpiskiej?

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 13:36:24
Dodał: '~dawid'

2002

With 250 m to go, Piotr Wadecki (Domo) and Antonio Salomone (Index-Alexia) collided, with both riders hitting the ground and Solomone's bike hitting a light pole. Wadecki was the worst off and was immediately taken to hospital where they diagnosed a frontal fracture to his skull.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 19:12:51
Dodał: '~kk'

Bodnar

widać ze młodego Bodnara zwędzą nóżki 2 na czas a jeszcze 3 na wspólnym wydaje mi sie ze mógłby wygrac tylko co powiedza wloscy sponsorzy 'biały orzeł na koszulce a gdzie nasi sponsorzy' trzymam kciki za Bodnarów

ekipe kibiców też maja niezła

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 19:20:35
Dodał: '~Anonim'

Odp: Bodnar

znamy sklad sa wszyscy oprocz szmyda!!!!!!!!!

ale cienias ten wadecki teraz mnie bardzo zdenerowowal
sklad morajko,marczynski,niemiec
reze rwa bodnar m
brakuje szmyda
najlepszego polskiego kolarza
nie ma go bo nie wystratowal w mp
masakra

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 21:16:42
Dodał: '~Anonim'

Odp: Odp: Bodnar

Morajko?? Za co?

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 21:40:16
Dodał: '~Znawca'

MASAKRA

Niemiec ok,ale Morajko i Marczyński to są k.... jaja !!!daje im 100km

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 21:44:33
Dodał: '~LOLEK'

PEKIN

TO fakt jakiś Morajko...Niemiec ok,ale takich kolarzy jak morajkoto w Polsce jest z 40sztuk!!!A SZmtdka pomineli,bedzie komedia a nie olimpiada!!!,jakieś zatrucie pokarmowe ...:)

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 22:02:17
Dodał: '~Anonim'

Odp: PEKIN

Morajko po za Portugalia nie ma wynikow oprocz jeden medal na mistrzostwa polski i ta gowniana proba w chinach...za co on jedzie? nie lepiej lukasz bodnar ktory ma pelno wynikow. albo bartosz huzarski ktory tez pokazal o wiele wiecej i dobrze jedzie po gorach.

Ocena: 0

Dodano: 2008-07-01 08:26:32
Dodał: '~dawid'

Odp: Odp: PEKIN

morajke wzieli bo rok temu byl test przedolimpijski i byl tam 4 .

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-30 22:13:27
Dodał: '~junior'

trasa mistrzostw

słyszałem na MP od oficjela PZKol. że na olimpiadzie będzie około 60 km dojazdu do rund, a na każdej rundzie 14 km podjazdu. Będzie ciekawie. Mnie osobiście 33% składu się nie podoba. Reszta składu udowodniła, że potrafi jeździć po górach z najlepszymi na świecie.

Ocena: 0

Dodano: 2008-07-01 07:28:32
Dodał: '~Forest'

Trasa

No i mamy skład panie Zenonie ratuj pan potrenuj pan w Mastersach i śmigaj do Pekinu.Wadecki do psychologa.

Ocena: 0

Dodano: 2008-07-01 08:48:22
Dodał: '~michalek'

kadra na pekin

Nie podoba mi sie to ze Niemiec jedzie na czas.. powinni zamiasto Morajko wziac Bodnara ( najlepiej młodszego) i wystawic go na czas i na wspolny bo jak narazie prezetuje najrowniejsza forme.

Ocena: 0

Dodano: 2008-07-01 09:15:54
Dodał: '~junior'

Odp: kadra na pekin

Racja. M.Bodnar dołożył P.Niemcowi na MP 2 minuty. I jaka by nie była trasa na IO to też będzie tam o 2 minuty lepszy, bo tak jest z czasowcami.
To brak rozumu wystawiać słabszego w najważniejszych dla Polski zawodach roku. Chyba, że znowu PKol oszczędza na wyjeździe zawodników w zamian za miejsca dla oficjeli.

Ocena: 0

Dodano: 2008-07-01 09:26:11
Dodał: '~dawid'

Odp: Odp: kadra na pekin

profil trasy ciezki

Ocena: 0

Dodano: 2008-07-02 20:13:02
Dodał: '~Kolarz'

Sapa zasłuzył

Saper zasłuzył na złoto w tym roku naprawde wielki kolarz

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda