Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 25 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MP 2016: Zapowiedź wyścigu męskiej elity

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Nieuchronnie zbliża się koniec szosowych Mistrzostw Polski Świdnica 2016 organizowanych przez Lang Team i Przemysława Bednarka. Na koniec, zgodnie z tradycją o medale powalczy elita mężczyzn, która do przejechania będzie miała 222-kilometry.

Na cały dystans męskiego wyścigu elity złoży się sześć okrążeń po 37-kilometrów każde. Start i metę, tak jak codziennie wyznaczono przy Zalewie Witoszówka. Królewska runda wokół Świdnicy poprowadzi przez Witoszów Dolny, Lubachów, Palczyk, Złoty Las i Modliszów, by na zakończenie zawodnicy mogli pokonać karkołomny, 8-kilometrowy zjazd do Świdnicy.


Lista startowa męskiej elity aż roi się od wielkich nazwisk. W gronie 76 zawodników, którzy na niej widnieją mamy przecież Mistrza Świata, triumfatora etapów na Wielkiej Pętli, najlepszego górala Tour de France, zawodnika stającego na końcowym podium Vuelta a Espana, czy triumfatora Ardeńskich Klasyków. O kolarzach z takim dorobkiem jeszcze do niedawna mogliśmy tylko marzyć. Dziś jest to jednak fakt i z tego należy się cieszyć.

Trudna, bardzo selektywna trasa sprawia, że to właśnie tacy kolarze jak Rafał Majka czy Michał Kwiatkowski powinni być wymieniani w pierwszym rzędzie wśród faworytów do założenia koszulki z biało-czerwonym orłem. O zdobyciu tego zaszczytnego miana marzy jednak szersza grupa zawodników. Wydaje się, że murowanym faworytem do medalu jest będący w znakomitej dyspozycji Karol Domagalski (One ProCycling), którego wspomagał będzie nieco rozczarowany po czasówce Marcin Białobłocki.

Mimo absencji aktualnego jeszcze Mistrza Polski - Tomka Marczyńskiego, który w Świdnicy nie wystartuje z powodu urazu, to właśnie akcje zawodników ścigających się na co dzień w World Tourze stoją najwyżej. W przypadku słabszej dyspozycji swoich liderów godnie postarają się ich zastąpić Paweł Poljański, a także znający smak zwycięstwa w krajowym czempionacie Michał Gołaś. Mistrzowskiego tytułu w dorobku nie ma za to Bartosz Huzarski (Bora Argon 18), który szykuje się do Tour de France, a na Criterium du Dauphine pokazał, że noga podaje i przy sprzyjającym rozwoju wypadków jest w stanie jechać w gronie najlepszych.

Na piekielnie trudnym podjeździe pod Palczyk nie bez szans pozostają jednak krajowe zespoły, które przecież są już ościgane w pierwszoligowych wyścigach. Piotr Wadecki do boju wystawia aż 14 "pomarańczowych", co powinno pozwolić na kontrolowanie sytuacji. Łatwo pola nie oddadzą zawodnicy z Verva ActiveJet Team, którzy na 222-kilometrowej trasie będą walczyć w dziewięciu. Aspiracje medalowe mają także dwie drużyny ścigające się w trzeciej dywizji - Wibatech Fuji z Markiem Rutkiewiczem i Darkiem Batkiem na czele, a także Domin Sport z Kamilem Zielińskim.

Z tego krótkiego przeglądu jasno widać, że przed startem nic nie jest jasne, a końcowy rezultat będzie wypadkową wielu czynników. Wypada mieć nadzieję, iż wszystko rozegra się w sportowej walce, a pogoda nie będzie czynnikiem decydującym, bo trasa przygotowana na Mistrzostwa Polski jest bardzo wymagająca i zwycięstwo będzie wymagało pokazania tego, co w danej chwili ma się najlepsze.

List startowa elity mężczyzn.
 Mini sondaż

Czy Mistrz Polski 2016 będzie zawodnikiem z krajowej grupy?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-26 14:07:10
Dodał: '~Anonim'

Re: MP 2016: Zapowiedź wyścigu męskiej elity

Brawo CCC

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-26 14:35:30
Dodał: '~walkiewicz wojtek'

Re: MP 2016: Zapowiedź wyścigu męskiej elity

Kwiatek to wczoraj powinien startowac

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda