Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 23 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MP 2016: Zapowiedź start wspólny kategorie juniorskie

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Po dniu przerwy w Świdnicy nadszedł czas na pierwsze konkurencje w wyścigach ze startu wspólnego. W piątek 24 czerwca o medale Mistrzostw Polski 2016 powalczą zawodnicy i zawodniczki w kategoriach juniorskich oraz tandemy.

Przemysław Bednarek, przy współpracy z Lang Teamem podczas pierwszego dnia zmagań w wyścigach ze startu wspólnego w czasie Mistrzostwa Polski Świdnica 2016 przygotował dla startujących wspaniałą 25-kilometrową rundę. Start i meta, podobnie jak w przypadku czasówek, wytyczono przy “Witoszówce”, miejscu wydaje się idealnym do kibicowania na upalne pierwsze dni lata.


Po wyjeździe z miasta kolarze udadzą się w kierunku Gór Sowich, a pierwszym punktem orientacyjnym będzie Witoszów Dolny. Najtrudniejszą część juniorskich zmagań będzie stanowił podjazd pod Modliszów, którego szczyt został usytuowany na 16-kilometrze piątkowego okrążenia. Peleton w najmłodszych kategoriach dotrze tam przez Burkatów, Bystrzycę Górną i Lubachów, gdzie zawodnicy skręcą w na Złoty Las. Po pokonaniu wszystkich trudności wszyscy znów obiorą kurs na Świdnicę, gdzie będzie nawrót i wjazd na kolejną rundę.

Podczas piątkowej rywalizacji peleton niewidomych i niedowidzących kobiet przejedzie dwa pełne okrążenia, co da dystans 50 kilometrów, a mężczyźni będą mieli do pokonania o 25 kilometrów więcej, podobnie, jak juniorki, które wystartują o godzinie 11:05. O 14 natomiast swój wyścig rozpoczną juniorzy, którzy z trudnościami rundy będą mierzyć się pięć razy.

Na samym początku, bo punkt 11 swoje ścigania rozpoczną tandemy, gdzie zobaczymy obrończynię tytułu z 2015 roku - Iwonę Podkościelną i Aleksandrę Tecław. Wśród mężczyzn w Sobótce rok temu triumfowali dość niespodziewanie Dariusz Wojciechowski i Piotr Urbanowicz, pokonując Marcina Polaka i Michał Ładosz. Właśnie te dwa tandemy są w gronie faworytów wśród mężczyzn.

Obrończyni tytułu zabraknie natomiast wśród juniorek, ponieważ Agnieszka Skalniak awansowała do kategorii orliczek. Nie oznacza to jednak, że zabraknie ciekawych nazwisk, jak choćby Wiktoria Pikulik, która jest siostrą znakomicie jeżdżącej ostatnio Darii. Reprezentantka klubu BCM Nowatex Ziemia Darłowska w Świdnicy zdobyła już złoto w jeździe indywidualnej na czas i z całą pewnością chętnie stanie po raz drugi na podium. Przeszkodzić jej w tym będą próbowały dziewczyny z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, gdzie jeździ srebrna medalistka z czasówki Aurela Nerlo.

W 2015 roku na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Krawczyk i to właśnie zawodnik KTK Kalisz ma zakusy na to, aby powtórzyć sukces. O najwyższe cele w Świdnicy bić się mają zawodnicy z Akademii Michała Kwiatkowskiego. Mistrzowskie ściganie to najważniejsza impreza w sezonie, dlatego wszystkie kluby w Polsce wystawiły, to co miały najlepsze, stąd na liście startowej znalazło się aż 126 nazwisk i tak naprawdę każdy z młodych adeptów sztuki kolarskiej jest w stanie walczyć o medal, ponieważ trasa jest bardzo wymagająca.

Juniorka - lista startowa

Junior - lista startowa

Niewidomi i niedowidzący mężczyźni - lista startowa

Niewidomi i niedowidzący kobiety - lista startowa

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda