Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 24 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MP 2016: Zapowiedź sobotnich wyścigów

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Po emocjach juniorskich trzeciego dnia Mistrzostw Polski Świdnica 2016 nadszedł czas na wyścig ze startu wspólnego orlików, a także rywalizację kobiet, gdzie złotego medalu wywalczonego przed rokiem broniła będzie Małgorzata Jasińska.

Tym razem trasa wyścigu biegła będzie przepiękną 37-kilometrową rundę ze startem i metą przy Zalewie Witoszówka. To właśnie tam rozegra się decydująca walka o medale.


Najpierw punkt 10, do swojego wyścigu przystąpią orlicy. Zawodnicy w kategorii U23 będą mieli do pokonania łącznie 148 kilometrów. Tytułu z ubiegłego roku bronił będzie Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), który wraz ze swoimi kolegami postara się kontrolować sytuację na trasie. Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ zakusy na biało-czerwony trykot mają najlepsze krajowe teamy szkolące młodzież - TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW, Warmińsko-Mazurski Klub Kolarski, KK Tarnovia czy GKS CARTUSIA. Nie bez szans pozostaje Przemysław Kasperkiewicz, który w trakcie czasówki wywalczył brązowy medal.

W wyścigu kobiet natomiast zobaczymy 40 zawodniczek. Za faworytki uchodzą dziewczyny ścigające się zw zagranicznych drużynach. Tytułu wywalczonego w Sobótce broniła będzie Małgorzata Jasińska, ale w wielkiej formie do Świdnicy przyjechała Katarzyna Niewiadoma, która chętnie zamieniłaby niebieski trykot mistrzyni Europy na biało-czerwony. Spore szanse, aby zapunktować mają krajowe zawodniczki, gdzie prym wieść powinny podopieczne Pawła Bentkowskiego z MAT Atom Sobótka na czele z Pauliną Brzeźną-Bentkowską.

Patrząc na listy startowe możemy być pewni, że zarówno wśród orlików, jak i w wyścigu kobiet rywalizacja będzie bardzo zacięta. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że pogoda, podobnie jak dotychczas będzie sprzyjała sportowej walce, której stawką wśród dziewczyn będzie bilet na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro.

Lista startowa orlicy

Lista startowa kobiety open

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda