Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 26 czerwca 2016

Tinkoff-Saxo MP 2016: Wypowiedzi medalistów elity męskiej

(Fot. Tinkoff-Saxo)
Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Świdnica 2016 dobiegły końca. Ostatni punkt w oficjalnym programie imprezy organizowanej przez Lang Team i Przemysława Bednarka stanowiła konferencja prasowa po wyścigu męskiej elity. Zobaczcie, co powiedzieli Rafał Majka, Marek Rutkiewicz i Sylwester Janiszewski.

Rafał Majka (Tinkoff): - Jestem szczęśliwy, ponieważ trasa przygotowana na te Mistrzostwa nie była łatwa, a rywale, zwłaszcza Marek Rutkiewicz, byli bardzo silni i za to należą im się wyrazy uznania. Ja najlepiej czuję się w jeździe po górach. W Świdnicy może nie ma takich długich i ciężkich podjazdów jak w Alpach, ale i tak było co jechać. Selekcja dokonała się w sposób naturalny. W piątek wróciłem ze zgrupowania w górach i dziś dałem z siebie wszystko. Wszystkim kibicom dziękuję za doping. Gdy jedzie się i słyszy swoje nazwisko - to wspaniałe uczucie. Wszystko jest podporządkowanie pod Tour de France. Nie jestem liderem ekipy, ale na pewno godnie będę nosił koszulkę mistrza Polski i będę widoczny w czołówce w górach.


Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji): - Cieszę się z tego srebrnego krążka, ale czuję pewien niedosyt. W swojej karierze mam już cztery czwarte miejsca. Tym razem wymarzona biało-czerwona koszulka była tak blisko. Po przejechaniu 200-kilometrów czułem się dobrze. Niestety krytyczny okazał się ostatni podjazd. Tam Rafał nie musiał specjalnie przyspieszać, ponieważ mnie zaczęły łapać kurcze i już wtedy wiedziałem, że nie mam szans.

Sylwester Janiszewski(Wibatech Fuji): Kiedy wczoraj objeżdżaliśmy trasę, pomyślałem – to nie dla mnie takie góry. Ja specjalizuję się w płaskich etapach. Dla Rafała to może nie były wysokie góry, ale dla mnie Alpy. Kiedy wiadomo było, że walka rozegra się o trzecie miejsce, poczułem, że mam szansę. Łapały mnie skurcze, ale dałem z siebie wszystko i się udało.

 Mini sondaż

Czy Rafał Majka wygra etap podczas Tour de France 2016?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 5

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2016-06-27 08:20:59
Dodał: '~wacek'

Re: MP 2016: Wypowiedzi medalistów elity męskiej

Co po wyścigu powie dyrektor Piotr Wadecki??

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-27 20:30:16
Dodał: '~taka szydlo'

Re: Re: MP 2016: Wypowiedzi medalistów elity męskiej

Ta sprawa zajmnie się niejaki Jarosław K.

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-27 09:40:24
Dodał: '~atention'

progresion

Budiet haraszo :)

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-27 10:11:54
Dodał: '~Anonim'

Re: MP 2016: Wypowiedzi medalistów elity męskiej

Wadecccki po raz kolejny pokazał wyśmienity kunszt i zmysł trenerski. Mieć do dyspozycji tylu chłopa i tak po raz kolejny zawalić MP to trzeba się postarać.. co najlepsze Rutek i Fifek byli zawodnicy CCC poradzili sobie lepiej gdzieś tam w niskobudzetowym Wibatechu.
Brawo Panowie, super sprawa.

Ocena: 0

Dodano: 2016-06-27 22:05:10
Dodał: '~joko'

tymczasem activ jet ccc....borem lasem

Jak to mówią nieważne kto ale Rutek nie może odjechać.... Nie tylko odjechał ale walczył o złoto.
Nie ważne kto wygrał ważne że nikt z Ccc . Activ Jet też w kolach....zabraklo Vervy....
A tak na poważnie - Rutek pojechał świetnie.

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2016-06-27 22:27:14
Dodał: '~jacek'

dzięki

A ja chciałem podziękować ekipie s24 za pracę przy mistrzostwach, świetna robota, inne portale amatorka, wy klasa, gratulacje!!!!

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda