Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 22 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MP 2016: Rozdano pierwsze medale na czas

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Od konkurencji młodzieżowych rozpoczęły się zmagania w Mistrzostwach Polski 2016. Na Dolnym Śląsku rozdano pierwsze komplety medali.

Jako pierwsze na 13-kilometrową rundę ruszyły juniorki. W gronie 19 zawodniczek z rocznika 1998-99 bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która wykręciła czas 19:26. O 19 sekund gorszy czas osiągnęła Aurela Nerlo (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), a na najniższym stopniu podium stanęła Ewelina Sikora (WLKS Krakus BBC Czaja) z czasem blisko minutę gorszym od zwyciężczyni.


Po krótkiej przerwie szansę na pokazanie się dostali zawodnicy startujący w kategorii niewiadomi i niedowidzący. Zgodnie z oczekiwaniami bezkonkurencyjne były duety wystawione przez Hetmana Lublin - Marcin Polak/Michał Ładosz i Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław, dla których były to już kolejne medale mistrzostw.

Bardzo ciekawa walka o medale miała miejsce wśród juniorów. Najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania dwie rundy po 13-kilometrów, co łącznie dawało dystans 26 kilometrów. Najlepiej z upałem poradził sobie reprezentant K.S. Pogoń Mostostal Puławy Filip Maciejuk, który osiągnął czas 37:11. Ledwie 10 sekund do zdobywcy złotego krążka stracił Mateusz Kostański (KLTC Konin). Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Wojciech Bystrzycki (UKS Mróz Jedynka Kórnik).

Zwieńczeniem pierwszej części zmagań była rywalizacja kobiet w kategorii open oraz U23, które na trasę ruszyły w dwóch grupach. Bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Niewiadoma (RaboLiv), dla której jest to pierwszy złoty medal wśród seniorek. Nasza najlepsza zawodniczka osiągnęła czas 37:58. Kolejne miejsca na podium zajęły Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), a także Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), która na 26-kilometrowej rundzie została dogoniona przez zdobywczynię biało-czerwonej koszulki.

Kobiety Open - wyniki

Kobiety U23 - wyniki

Junior - wyniki

Juniorka - wyniki

Niewidomi i niedowidzący mężczyźni - wyniki

Niewidomi i niedowidzący kobiety - wyniki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda