Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 22 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MP 2016: Patryk Stosz najlepszy wśród orlików

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice) zdobył biało-czerwoną najlepszego czasowca w kategorii U23 podczas rozgrywanych w Świdnicy Mistrzostwach Polski. Kolejne miejsca na podium zajęli Michał Paluta, a także Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantia).

Najlepsi orlicy w kraju podczas środowych zmagań mieli do pokonania 39 kilometrów po trasie ze startem i metą koło zalewu Witoszówka. W gronie 30 startujących znalazł się ubiegłoroczny czempion ze Strzelina Szymon Rekita (Altopack – Eppela), lecz młody kolarz nie miał dziś najlepszego dnia i zdołał wywalczyć 7. miejsce.


Nie do pokonania byli za to zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, którzy zdominowali rywalizację. Na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), który po zejściu z podium ocenił swoją dzisiejszą jazdę – Trasa przygotowana przez organizatorów była bardzo ciężka, techniczna, dużo zakrętów. Podjazd w kierunku Modliszewa był bardzo selektywny i tam sporo się rozstrzygnęło. Mój trener Sławomir Błaszczyk cały czas mnie motywował, co pozwoliło wykręcić bardzo dobry czas.

- Nie ukrywam, że obawiałem się tego startu. Nie byłem do końca pewien swojej dyspozycji, lecz udało się pojechać dobrze i jestem w dobrej myśli przed sobotnim startem. Na drugim stopniu podium uplasował się kolega z teamu Stosza – Michał Paluta, a trzeci był Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantia). Co warto podkreślić kolejne 4. miejsce z niewielką stratą zajął kolejny z ”pomarańczowych” Piotr Brożyna.

Wyniki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda