Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Szosowe MP

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe > Szosowe Mistrzostwa Polski

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 21 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Mistrzostwa Polski Świdnica 2016

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Milowymi krokami zbliża się wielkie kolarskie święto w naszym Kraju. W dniach 22-26 czerwca na Dolnym Śląsku zostaną rozegrane mistrzostwa Polski w kolarskie szosowym. Tym razem gospodarzem zmagań o biało-czerwoną koszulkę będzie Świdnica.

Przez ostatnie osiem lat aż pięciokrotnie Dolny Śląsk był areną zmagań najlepszych szosowych kolarzy w naszym kraju. Dwa razy gospodarzem najważniejszej imprezy w kalendarzu była Złotoryja, a niezmiennie od 2013 roku nasz krajowy czempionat odbywał się w Sobótce. Tym razem kolarską stolicą Polski na kilka ostatnich dni czerwca stanie się oddalona o około 20 kilometrów – Świdnica.


Od ubiegłego roku nad organizacją Mistrzostw Polski czuwa Lang Team, czyli organizator m.in. Tour de Pologne. Swój nieoceniony wkład w organizację ma wielka postać miejscowego kolarstwa, dyrektor klubu KKS Ślęża Sobótka – Przemysław Bednarek. W związku z tym, że 2016 rok to sezon Igrzysk Olimpijskich włodarze Polskiego Związku Kolarskiego włączyli się w proces wyboru trasy, a największy wkład miał dyrektor Sportowy Andrzej Piątek, który objął pieczę nad tym przedsięwzięciem ze strony władz związku, starając się, aby trasa była profilem jak najbardziej zbliżona do tej, jaka za ponad miesiąc czeka kolarzy w Rio de Janeiro.

Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 22-26 czerwca. W środę odbędą się wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Poszczególne kategorie pokonają dystanse od 13 do 52 kilometrów. O koszulkę z orłem pojedynek stoczyć powinni: obrońca tytułu Marcin Białobłocki i chcący powrócić na szczyt Maciej Bodnar. Jeszcze bardziej emocjonująco zapowiada się walka o brąz pomiędzy specjalistami jazdy na czas z polskich grup zawodowych.

W piątek, sobotę i niedzielę walka w królewskiej kolarskiej konkurencji o tytuł w wyścigu indywidualnym ze startu wspólnego. Począwszy od juniorek, które do pokonania będą miały 75 km, a kończąc w niedzielę wyścigiem elity mężczyzn, która stoczy rywalizację na dystansie 222 km. Analizując przygotowania i kalendarz startów naszych kolarzy, to pasjonującą walkę powinni stoczyć pretendenci do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie, ponieważ właśnie wyścig o biało-czerwoną koszulkę zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet przesądzi o tym, kto dostanie olimpijski bilet.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda