Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 20 lipca 2013

s24.pl/Dariusz Krzywański ME: Kasia Niewiadoma 5. orliczką!

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Katarzyna Niewiadoma zajęła 5. miejsce w wyścigu wspólnym orliczek rozgrywanym w ramach mistrzostw Europy. Zmagania zdominowały Włoszki. O tytuł mistrza ze startu wspólnego walczyli też juniorzy. Z Polaków najlepiej spisał się Michał Paluta.

W liczącym 126 km wyścigu orliczek bezkonkurencyjne okazały się Włoszki - zajęły one trzy z pięciu czołowych miejsc. Wygrała jedna z nich - Susanna Zorzi, wjeżdżając samotnie na metę równą minutę przed swoją rodaczką, Francescą Cauz. Brąz wywalczyła Ukrainka Hanna Solwej.

Kasia Niewiadoma, reprezentująca na co dzień barwy TKK Pacific Toruń do zwyciężczyni straciła nieco ponad minutę. Następną z Polek była klubowa koleżanka Niewiadomej, Monika Brzeźna - zajęła 18. miejsce.

Z kolei w wyścigu juniorów dominowali Francuzi. Wygrał Frank Bonnamour przed swoim rodakiem Elie Gesbertem. Różnica między nimi wyniosła 22 sekundy. Trzecie miejsce zajął Belg Mathias Van Gompel.

Z Polaków najwyżej sklasyfikowany został nasz mistrz kraju w jeździe na czas, Michał Paluta. Zajął 34. miejsce (+ 2.21 min.).

Wyniki wyścigu orliczek
Wyniki wyścigu juniorów

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda