s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Niedziela, 21 czerwca 2015

Tomasz Piechal Maciej Paterski 18. w Baku

(Fot. Tomasz Piechal)
Maciej Paterski (Polska/CCC Sprandi Polkowice) zajął 18. miejsce w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego podczas I Igrzysk Europejskich Baku 2015. Wygrał Hiszpan Luis Leon Sanchez. Pozostałe miejsca na podium zajęli Ukrainiec Andrij Griwko i Czech Petr Vakoc.

Na mecie bardzo ciężkiego wyścigu finiszowała czwórka kolarzy, medaliści oraz tuż za nimi Jesus Herrada, który skutecznie rozprowadził Sancheza na ostatnich metrach. Ta czwórka uformowała się na ostatniej rundzie po odważnym, samotnym ataku Macieja Paterskiego. Polak nie zdołał jednak przetrzymać kontrataku rywali i został wchłonięty przez grupę, z której próbował się oderwać.

Trzeba zaznaczyć, że był to bardzo trudny wyścig, przy ogromnym upale i silnym wietrze, więc każdemu dał się odpowiednio we znaki. Jako pierwszy z Polaków odczuł to Kamil Gradek (Polska/ActiveJet Team), który przez kilka okrążeń uczestniczył w ucieczce, a następnie wycofał się z wyścigu. Rywalizacji nie ukończył także jego klubowy kolega Paweł Bernas oraz zawodnik CCC Sprandi Polkowice - Mateusz Taciak, który był dziś przybocznym lidera polskiej ekipy.

Do mety poza Paterskim dotarło jeszcze dwóch biało-czerwonych. Michał Podlaski (Polska/ActiveJet Team) był 35., a Bartłomiej Matysiak (Polska/CCC Sprandi Polkowice) 41.

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda