Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 25 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Łukasz Wiśniowski oficjalnie w Team Sky

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Polak Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) od 2017 roku będzie kolarzem Team Sky. O transferze popularnego "Wiśni" mówiło się już od kilku dni, a o jego sprowadzenie wśród dyrektorów brytyjskiego zespołu miał zabiegać Michał Gołaś.

Wiśniowski całą dotychczasową zawodową karierę kolarską spędził w zespołach Patricka Lefevere’a. Jego pierwszym zawodowym team była kontynentalna ekipa Etixx (dziś Klein Constantia), uznawana za przybudówkę pierwszoligowej drużyny. W 2015 roku zyskał uznanie w oczach dyrekcji i otrzymał zawodowy kontrakt w zespole Etixx-Quick Step.


- Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z Team Sky. Moim celem będą belgijskie klasyki, a jeżeli tam pokażę się w dobrej strony, otrzymam szansę startu w Wielkich Tourach. To najmocniejsza drużyna na świecie, gdzie jest się od kogo uczyć. Nie mógłbym sobie wyobrazić lepszej ekipy do rozwoju mojej kolarskiej kariery - mówił "Wiśnia".

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda