Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa" "s24.pl"
Czwartek, 12 grudnia 2013

Licytacja koszulek dla Marka Łukasika


--- (Fot. ---)

Odbywa się licytacja dwóch kolarskich koszulek. Jedna pochodzi od Macieja Paterskiego – na trykocie Cannondale podpisali się zawodnicy teamu. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) przekazał z kolei koszulkę, którą dostał za zwycięstwo w BGŻ ProLidze. O co w całej akcji chodzi?

Organizatorzy akcji zbierają pieniądze, które następnie zostaną przekazane rodzinie Marka Łukasika. Marek uległ wypadkowi na jednym z wyścigów Road Maraton.


Aukcja charytatywna dla naszego kolegi Marka Łukasika, który uległ wypadkowi podczas maratonu Srebrnogórskiego 15 czerwca. Marek jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, startował w niezliczonych imprezach w kraju jak i zagranicą. Jego wypadek mocno poruszył środowisko kolarzy amatorów, wiemy że był on zbiegiem wielu nieszczęśliwych okoliczności. Podczas wypadku został uszkodzony kręgosłup na wysokości C2, C3 efektem czego jest porażenie czterokończynowe, konieczna jest pomoc respiratora przy oddechu i całkowite uzależnienie od osób trzecich. Początkowo Marek hospitalizowany był w szpitalu w Wałbrzychu gdzie wspaniały personel medyczny najpierw uratował mu życie a w późniejszym czasie walczył o jego powrót do sprawności.

Obecnie został przewieziony do ośrodka w Będkowie. Bliżej domu, więcej możliwości odwiedzin przez kolegów przyspieszyła rehabilitację. Postępy zaskakiwały lekarzy jak i terapeutów. Obecnie stan Marka znacznie się pogorszył na skutek zakrzepu, który spowodował dalsze powikłania neurologiczne. Znając jego charakter, nieustępliwego człowieka, tytana pracy i samodyscypliny wzoru do naśladowania dla nasz wszystkich. Prywatnie świetny kolega służący bezinteresowną pomocą. Walczymy o jego powrót do możliwie jak największej sprawności. Pieniądze zebrane z licytacji pozwolą na dalszą intensywną rehabilitację i dalszą walkę o jego zdrowie.

Koszulki można licytować na Allegro:
http://allegro.pl/koszulka-kolarska-autografy-i3791724797.html#tabsAnchor
http://allegro.pl/koszulka-kolarska-autografy-i3791728991.html

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda