Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 29 września 2009

Licencje ProTouru przyznane


Specjalne gremium Międzynarodowej Unii Kolarskiej przyznało licencje ProTouru drużynom Milram i Lampre. Jedyny niemiecki zespół w ProTourze dostał licencję do końca 2010 roku, z kolei włoska ekipa Lampre, którą opuści m.in. mistrz świata z zeszłego roku Alessandro Ballan (do BMC Racing), otrzymała zgodę na ściganie w kolarskiej "Lidze Mistrzów" do końca 2013 roku.

Smakiem musiały obejść się dwa francuskie teamy: Cofidis oraz Bbox Bouygues Telecom. UCI nie prolongowała ich umów. Cieszyć się mogą natomiast organizatorzy Amstel Gold Race oraz Tour des Flanders. Ich licencje protourouwe zostały przedłużone na następne cztery lata.


Menedżer Milramu, Holender Gerry van Gerwen, powiedział, że w zaistniałej sytuacji może spokojnie planować sezon 2010. - To jest dla nas bardzo dobra wiadomość. Możemy planować rozwój drużyny, a przede wszystkim pracę z młodzieżą. Jesteśmy jedynym niemieckim zespołem w ProTourze, dlatego też cieszymy się, że mamy gwarancję startową na wszystkie najważniejsze wyścigi sezonu. Wnioskowaliśmy prolongatę kontraktu jedynie o rok, ponieważ do końca 2010 roku mam umowę sponsorską z przedsiębiorstwem "Nordmilch". Co będzie potem, na razie nie wiemy.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda