Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 15 marca 2016

s24.pl/Fabian Florek Lefevere: "Trzeba się liczyć z Gavrią"

(Fot. s24.pl/Fabian Florek)
W wywiadzie udzielonym belgijskim mediom menedżer Etixx – Quick-Step Patrick Lefevere przyznał, że wzbudzajacy ostatnio silne poruszenie Fernando Gaviria będzie jednym z chronionych zawodników ekipy podczas nadchodzącego Milano-Sanremo.

- Od tego momentu każdy w peletonie zdaje sobie sprawę, że będzie się trzeba z nim liczyć w sprintach - powiedzial w rozmowie z Balga Lefevere. - To niewiarygodne, jak szybko udało mu się przestawić z rywalizacji na torze z powrotem na szosę. W sobotę został Mistrzem Świata w omnium, a niecały tydzień później wygrywał już etapy na Tirreno-Adriatico.


Menedżer Etixxu podkreślił, że świetnie dysponowany Zdenek Stybar będzie liderem na pierwszy z wiosennych monumentów. Młody Kolumbijczyk, chociaż wystąpi bez presji, będzie miał wolną rękę i wsparcie drużyny by poznać swoje możliwości na dystansie przeszło 300 kilometrów.

- Zdenek Stybar będzie naszym liderem, jest w świetnej formie, ale sprawdzimy także, jak dobrze poradzi sobie Gaviria. Trzeba pamiętać, że to nie jest zwykly kolarz. On może wszystko. Wygrywając etap na Tour of Britain, przejechał 218 kilometrów trudnej trasy, by pokonać znajdującego się w świetnej formie Andre Greipela o trzy długości roweru. Nie będziemy na nim wywierać presji podczas tego Milano-Sanremo, pozwolimy mu pojechać ten wyścig na uprzywilejowanej pozycji i przekonany się, co jest w stanie ugrać.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda