Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 24 stycznia 2015

IMG Studio/Szymon Gruchalski Kreuziger twierdzi, że pokonał wykrywacz kłamstw

(Fot. IMG Studio/Szymon Gruchalski)
Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) cały czas próbuje oczyścić swoje nazwisko z zarzutów dopingowych. Czeski zawodnik twierdzi, że poddał się badaniom na wykrywaczu kłamstw, które potwierdziły, że nigdy nie stosował niedozwolonego wspomagania.

Kreuziger od dłuższego czasu toczy walkę z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI), a sprawa dotyczy jego nieprawidłowych parametrów krwi w paszporcie biologicznym w latach 2011-12, kiedy Czech ścigał się w barwach zespołu Astana. Kreuziger został we wrześniu uniewinniony przez Czeski Komitet Olimpijski, ale UCI złożyło odwołanie i kolarz czeka obecnie na rozprawę przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie.


Czech trenuje aktualnie ze swoją ekipą i prawdopodobnie weźmie udział w wyścigu Tour of Oman. Tymczasem Kreuziger poddał się w Pradze badaniom na wykrywaczu kłamstw, które według niego pokazują jednoznacznie, iż nigdy nie stosował środków dopingowych.

- Postanowiłem to uczynić i poddałem się takiemu testowi na wykrywaczu kłamstw. Wyniki pokazują, że nigdy nie stosowałem dopingu, nie brałem EPO i nie przeprowadzałem transfuzji krwi. Naprawdę nie jestem oszustem i kłamcą - napisał na swojej stronie internetowej Kreuziger.

JG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda