Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 30 września 2009

Komu licencję ProTour, komu...


Menedżer serii ProTour przy Międzynarodowej Unii Kolarskiej, Alain Rumpf, wytłumaczył, dlaczego ani Cofidis, ani inna francuska ekipa Bbox Bouygues Telecom nie otrzymały licencji protourowej na sezon 2010.

- Powody są czysto sportowe. Oba zespoły doskonale znały nasz regulamin. Podejmując decyzję, kierowaliśmy się przede wszystkim aspektami sportowymi -.powiedział Rumpf.


Cofidis zajmuje 19. miejsce w Rankingu Światowym UCI, natomiast Bbox Bouygues jest dwudziesty. Smaczku "aferze" dodaje fakt, że prawdopodobnie obie drużyny dostały od organizatora Tour de France, Amaury Sport Organisation (ASO), gwarancje startowe na przyszłoroczną "Wielką Pętlę".

O zwolnione przez Bbox Bouygues i Cofidis miejsca w najwyższej kolarskiej lidze walczą: szwajcarsko-kanadyjski Cervelo TestTeam, włoska Acqua&Sapone oraz startująca na wenezuelskiej licencji Serramenti PVC. Wiele na to wskazuje, że licencję otrzyma również grupa Lance’a Armstronga RadioShack (Team Shack).

Mniej szczęścia może mieć kazachska Astana, która nadal szuka nowego menedżera. Johan Bruyneel, który do tej pory kierował Astaną, będzie od przyszłego sezonu szefem RadioShack. UCI zagroziła, że odbierze Astanie "papierek", jeśli nie ta nie rozwiąże swoich finansowych problemów.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda