Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Poniedziałek, 28 grudnia 2015

UKS Mróz Jedynka Kórnik/Tatiana Wilińska Kolarze Mróz Jedynka Kórnik podsumowali sezon

(Fot. UKS Mróz Jedynka Kórnik/Tatiana Wilińska)
W hotelu Rodan k/Kórnika Grupa Kolarska Mróz Jedynka Kórnik podsumowała w niezwykle uroczysty sposób, kolejny bardzo udany sezonu kolarski. Galę uświetniła obecność Państwa Marii i Wojciecha Mróz (jako głównego sponsora) oraz Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Wacława Skarula.

Poza zawodnikami nie zabrakło również tych, których wsparcie jest szczególnie ważne - rodziców i nauczycieli. Na sali obecni byli również przedstawiciele najmłodszego pokolenia, uczniowie szkół podstawowych, członków świeżo założonej pod patronatem klubu szkółki kolarskiej, oraz pierwszy założyciel kolarstwa w Kórniku w roku 1978 Kazimierz Gogolewski.


Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia pokrótce historii klubu, w którym wychowali się min takie gwiazdy jak Katarzyna Pawłowska - dwukrotna Mistrzyni Świata i Mistrzyni Europy oraz Mateusz Taciak, który w tegorocznych Igrzyskach Europejskich w Baku zajął 14. miejsce.

UKS Mróz Jedynka Kórnik UKS Mróz Jedynka Kórnik (Fot. Tatiana Wilińska)


Dotychczasowe osiągnięcia klubu to 313 medali Mistrzostw Polski, 15 medali Mistrzostw Europy i 4 medale Mistrzostw Świata. Następnie przyszła kolej na prezentację i omówienie minionego sezonu, zgrupowań oraz startów w najważniejszych imprezach. W mijającym roku klub wraz z jego najstarszymi zawodnikami stanął przed niepowtarzalną szansą na dalszy rozwój i poczynienie dużego kroku w przód. Doszedł nowy sponsor, firma Mróz, której nazwa w świecie kolarskim odbija się szerokim echem i kojarzy się przede wszystkim z pierwszą w Polsce grupą zawodową.

Następnie odczytano sprawozdanie z minionego sezonu, w którym okazało się, że aż sześciu zawodników Mróz w bieżącym sezonie reprezentowało nasz kraj w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy oraz to, że kolarze UKS Mróz Jedynka Kórnik zdobyli aż 32 medale Mistrzostw Polski i 2 medale Mistrzostw Europy.

Następnie władze klubu wraz z Burmistrzem podziękowały wręczając pamiątkowe statuetki wszystkim zawodnikom. W sezonie 2015 szczególnie wyróżnili się Nikol Płosaj, Patryk Rajkowski, Alicja Ratajczak, Natalia Radzicka, Weronika Humelt oraz przedstawiciele młodszego pokolenia Wojciech Bystrzycki i Karolina Przybylak.

Nie zapomniano również o sponsorach i osobach bez których klub nie mógłby funkcjonować tak prężnie. Osobne podziękowania swojemu trenerowi i wychowawcy Robertowi Taciakowi wręczyli zawodnicy.

UKS Mróz Jedynka Kórnik UKS Mróz Jedynka Kórnik (Fot. Tatiana Wilińska)


Po podsumowaniu wyników, przyszedł czas na przedstawianie planów na nadchodzący rok, z których jednoznacznie wynika, że najważniejszą imprezą kolarską dla klubu, będzie rozgrywany po raz pierwszy Tour de Pologne kobiet.

Tradycją się stało, że podczas podsumowania UKS Jedynka prezentuje i wręcza gościom swoje pamiątkowe kalendarze, którego w tym roku w całości zaprojektowała... zawodniczka klubu Natalia Morytko.

Po części oficjalnej, każdy mógł zabrać głos i dodać coś od siebie. Wystąpili m.in., Prezes WZKol Lucjusz Wasielewski, Burmistrz Gminy Kórnik Jerzy Lechnerowski, znany działacz kolarski Tadeusz Jasionek oraz Prezes PZKol Wacław Skarul. Żaden z wymienionych nie szczędził pochwał dla wspaniałej kórnickiej młodzieży.

Paweł Marciniak

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +19 Głosów: 19

Dodano: 2015-12-28 22:04:02
Dodał: '~tdp'

Re: Kolarze Mróz Jedynka Kórnik podsumowali sezon

Można tylko pogratulować i pozazdrościć tak prężnie działającemu klubowi kolarskiemu w Polsce.
Jednak jak się chce to można.
Gratulacje.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda