Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 20 kwietnia 2016

Rabo-Liv Kasia Niewiadoma 4. w Walońskiej Strzale

(Fot. Rabo-Liv)
Anna van der Breggen (Rabobank-Liv Woman Cycling Team) wygrała damską edycję La Fleche Wallonne Feminine (1. WWT). Jej klubowa koleżanka, nasza Katarzyna Niewiadoma zajęła 4. miejsce.

Panie w środę rywalizowały w kolejnej odsłonie La Fleche Wallonne, która stanowiła szóstą rundę zmagań w cyklu WorldTour. Do pokonania miały dwa okrążenia, które w sumie dały 137 kilometrów. Meta została umiejscowiona na szczycie najcięższego podjazdu Mur de Huy, o średnim nachyleniu 9,3%. Pośród uczestniczek obecna była piątka Polek - Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv), Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans Cycling Team), Eugenia Bujak i Anna Plichta (obie BTC City Ljubljana).


Na pierwszym podjeździe peleton jechał w całości. O zawiązanie akcji dnia pokusiły się: Sheyla Gutierrez (Cylance), Lex Albrecht (Bepink), Emilia Fahlin (Ale Cipollini), Jessica Allen (Reprezentacja Australii), Cecilie Johnsen (Hitec Products), Ann-Sophie Duyck (Top Sport Vlaanderen Pro Duo) i Katia Ragusa (Servetto Footon). Harcowniczki zdołały wypracować sobie trzy minuty przewagi, ale na niewiele się to zdało, ponieważ najsilniejsze zawodniczki w peletonie kontrolowały sytuację i ich koleżanki w odpowiednim momencie zniwelowały przewagę.

Na końcowych pagórkach peleton szybko się podzielił i dzięki temu do przodu wysforowała się piątka najmocniejszych: Anna van der Breggen i Katarzyna Niewiadoma (obie Rabo Liv) Evelyn Stevens oraz Megan Guarnier (obie Boels Dolmans) Elisa Longo Borghini (Wiggle High5). Miejscowych kibiców nie zawiodła obrończyni tytułu sprzed roku - Van der Breggen, który na Huy znów okazała się najsilniejsza. O drugie miejsce biły się amerykanki z Boels Dolmans oraz nasza Kasia. Niestety bardziej doświadczone rywalki okazały się mocniejsze, ale czwarte miejsce to poprawienie ubiegłorocznego wyniku oraz potwierdzenie doskonałej dyspozycji, jaką Niewiadoma imponuje tej wiosny.

Równie dobrze spisały się pozostałe biało-czerwone startujące w La Fleche Wallonne Feminine. Mistrzyni Polski – Małgorzata Jasińska finiszowała na 13. miejscu, Anna Plichta była 20., Eugenia Bujak 26., a Katarzyna Pawłowska została sklasyfikowana na 50. pozycji. Warto podkreślić, że trzy pierwsze wypełniły minima Polskiego Związku Kolarskiego na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-04-20 22:16:01
Dodał: '~Seba'

Re: Kasia Niewiadoma 4. w Walońskiej Strzale

minima, minima a wyniku nima !!!!
Kto pisał te MINIMA ?

Ocena: 0

Dodano: 2016-04-20 22:35:18
Dodał: '~Kibic'

odp.

no kto !!!!

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda