Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 2 kwietnia 2016

s24.pl Karol Domagalski najlepszym góralem G.P. Indurain

(Fot. s24.pl)
Karol Domagalski (One Pro Cycling) wygrał klasyfikację górską 18. edycji wyścigu poświęconego najlepszemu hiszpańskiemu kolarzowi lat 90. ubiegłego wieku - Gran Premio Miguel Indurain. Po sukces w całym wyścigu sięgnął zwycięzca ubiegłorocznej edycji Tour de Pologne Ion Izagirre (Movistar).

Domagalski od samego początku jechał bardzo aktywnie i zabrał się do ucieczki dnia, razem z 12 innymi zawodnikami. Polak zaczął punktować już na pierwszych premiach podczas 18. edycji Gran Premio Miguel Indurain. Mimo że jego towarzysze skapitulowali 70 kilometrów przed finiszem, to on utrzymywał się na prowadzeniu. Do wychowanka Krakusa zdołała dojechać kolejna, jak się później okazało zwycięska grupka w składzie: Sergei Chernetckii, Egor Silin (obaj Katusha), Vasil Kiryienka (Team Sky), Pello Bilbao (Caja Rural), Ion Izagirre (Movistar), Moreno Moser (Cannondale), Sergio Henao, Sebastian Henao (obaj Team Sky) oraz Giovanni Visconti (Movistar).


Domagalski dał radę utrzymać się z najlepszymi do 30 kilometrów przed finiszem, gdy ostateczne skapitulował. Punkty zgromadzone na górskich premiach sprawiły jednak, że zawodnik One Pro Cycling Team stanął na podium, odbierając nagrodę za zwycięstwo w tej klasyfikacji. Po sukces w całej imprezie sięgnął natomiast dobrze znany z Tour de Pologne Ion Izagirre. Tuż za Hiszpanem finiszowali Sergio Henao i Moreno Moser.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda