Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Czwartek, 11 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Jaskulska i Wawrzyniak zwyciężają w OOM

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Marta Jaskulska i Karol Wawrzyniak triumfowali w wyścigu ze startu wspólnego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i sięgnęli po tytuły szosowych mistrzów Polski w kategorii junior młodszy.

Młode zawodniczki zmierzyły się na 50-kilometrowej trasie, prowadzącej po rundach wokół Głogowa. Po tym dystansie na metę jako pierwsza wjechała Marta Jaskulska. Zwyciężyła ona z 5-sekundową przewagą nad grupką pościgową, z której najlepiej finiszowała zwyciężczyni czasówki, Oliwia Majewska (UKS Copernicus - SMS Toruń). Brązowy medal wywalczyła Edyta Gołek (LKUKS Pszcyzna Dobre Sklepy Rowerowe).


Juniorzy młodsi mieli przed sobą 103 kilometry. Decydujący okazał się atak trójki - Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus - SMS Toruń), Konrad Sosiński (KLTC Konin) i Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus MAT Sobótka). Zameldowali się oni na "kresce" z przewagą 17 sekund nad peletonem, a w sprincie najszybszy był Wawrzyniak. Srebro przypadło Sosińskiemu, a brąz Półtorakowi.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył zespół UKS Koźminianka Koźminek, a w zestawieniu województw najwięcej punktów uzbierało województwo wielkopolskie.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda