Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 31 maja 2015

Wikimedia Commons/ReneS Jan Ullrich pójdzie do więzienia?

(Fot. Wikimedia Commons/ReneS)
Jak poinformował zastępca prokuratora w Bischofszell, były niemiecki kolarz Jan Ullrich, zwycięzca Tour de France w 1997 roku i mistrz olimpijski z Sydney, stanie przed szwajcarskim sądem za spowodowanie wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu.

W wypadku, do którego doszło 19 maja 2014 roku, dwie osoby zostały ranne. Jak wykazał test, Ullrich miał 1,4 promila alkoholu we krwi. Bezpośrednio po zdarzeniu były kolarz napisał na Facebooku, że popełnił "ogromny błąd" i że prowadzenie auta pod wpływem alkoholu jest "niewybaczalne".


Grozi mu grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Ullrich odniósł wiele sukcesów, ale karierę kończył w 2007 roku będąc oskarżonym o stosowanie dopingu. Dwa lata temu przyznał się, że korzystał z niedozwolonych środków. Wszystkie jego wyniki począwszy od 2005 roku zostały anulowane.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda