Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 21 stycznia 2005

Intel Action w akcji


25 grup zostało zarejestrowanych przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) jako "zawodowe ekipy kontynentalne" (dawna druga dywizja UCI). Wśród nich jest jedna polska - Intel Action.

W wydanym w piątek komunikacie Rada Kolarstwa Zawodowego oświadczyła, że wszyscy kandydaci do kategorii "Professional Continental Teams" spełnili wszystkie warunki. Jednym z warunków są minimalne zarobki dla zawodników, które wynoszą 33 tys. euro brutto rocznie.


W ekipie Action, którą prowadzi Piotr Kosmala, będzie się ścigać 14 czołowych polskich kolarzy, m.in. Piotr Wadecki, Tomasz Brożyna, Marek Rutkiewicz, Cezary Zamana i Zbigniew Piątek. W drugiej dywizji znalazła się także zarejestrowana w Bułgarii włoska grupa Miche, z trzema Polakami w składzie: Przemysławem Niemcem, Sławomirem Kohutem i Sewerynem Kohutem.

Grupy z tej kategorii stanowią bezpośrednie zaplecze nowej elity (Pro Tour), którą tworzy 19 najsilniejszych zespołów.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda