Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 30 grudnia 2013

Hoste zawieszony na dwa lata


Były zawodowy kolarz Leif Hoste został zawieszony przez rodzimą federację na dwa lata w prawach zawodnika za nieprawidłowości w paszporcie biologicznym. Jest to potwierdzenie wcześniejszej informacji, gdyż kolarze nieudolnie odwołał się od wyroku.

Hoste oprócz dwuletniego zakazu startów zapłacić będzie musiał także wysoką grzywnę, co na pewno nie jest dla niego dobrą wiadomością. Decyzja w tej sprawie nie mogła być jednak inna, skoro jego paszport biologiczny znacznie odstępował od przyjętych norm. Belg nie był zadowolony z wyroku, jednak nie przejął się nim zbytnio, bo już wcześniej postanowił zakończyć sportową karierę.


- Spodziewałem się innego rozwiązania tej sytuacji, ale nie moja wina, że jakieś niekompetentne osoby się tym zajęły. Muszę się pogodzić z dwuletnim zawieszeniem, ale nie za bardzo rozumiem tej sytuacji, bo nie uważam, abym w jakikolwiek sposób zawinił. Martwi mnie kara pieniężna, ale liczyłym się z taką możliwością, także na pewno sobie z tym poradzę. Nie zamierzam więcej stawać na starcie jakiegokolwiek wyścigu, ponieważ uważam, że to co obecnie dzieje się w kolarstwie nie jest dobre, a ja nie chcę w tym uczestniczyć - stwierdził Hoste.

MG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda