Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 27 kwietnia 2013

PZKol Grudziądz: Patryk Krzywda przejmuje prowadzenie

(Fot. PZKol)
Reprezentant Białorusi Vasili Strokau wygrał 3. etap juniorskiego wyścigu "O Puchar Prezydenta Grudziądza". Prowadzenie w klasyfikacji generalnej pozostało w rękach SMS Świdnicy - od Tobiasza Pawlaka przejął je Patryk Krzywda.

Na mecie liczącego 102 km etapu wokół Świecia o najwyższe lokaty walczyła grupka ośmiu zawodników, spośród której najszybciej finiszował Białorusin Strokau. Kolejne trzy miejsca zajęli zawodnicy holenderskiej ekipy WSV Emmen.

W pierwszej grupie znalazł się też uplasowany na drugim miejscu klasyfikacji generalnej Patryk Krzywda (SMS Świdnica), dzięki czemu przejął prowadzenie od Tobiasza Pawlaka, który dotarł na metę w największej grupie, tracącej do zwycięzcy etapu 2'16".

Krzywda był najwyżej sklasyfikowanym tego dnia Polakiem. W pierwszej dwudziestce finiszowali jeszcze: Kamil Turek (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin) na 13. miejscu, Adam Trudziński (Śląsk 1) na 16. miejscu, Adam Gajerski (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin) na 17. miejscu i Karol Wolny (LKS BASZTA Golczewo).

Wyniki 3. etapu i klasyfikacja generalna

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda