Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 1 maja 2014

s24.pl/Tomasz Piechal Grudziądz: Banaszek 3. na etapie 1b

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.) zajął 3, miejsce na etapie 1b podczas rozpoczętego w czwartek XXVI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów O Puchar Prezydenta Grudziądza.

Etap o długości 96.5 km wokół Jabłonowa Pomorskiego wygrał Duńczyk Mathias Jorgensen (Team Kel-berg Rosklide Junior). Wyprzedził on na finiszu o 4 sekundy klubowego kolegę Caspera Pedersena. 29 sekund po zwycięzcy na linię mety peleton przyprowadził wspominany Alan Banaszek, który już niejednokrotnie pokazał, że jest utalentowanym sprinterem.


W pierwszej dziesiątce etapu sklasyfikowani zostali jeszcze dwa Polacy - 8. był Karol Wolny (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.), a 10. Kamil Małecki (GKS CARTUSIA Kartuzy). Na punktowanych pozycjach (top20) przyjechali jeszcze: 12. Adrian Mrówka (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz), 16. Pastrk Górecki (Mazowsze) oraz Norbert Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.).

W klasyfikacji generalnej przewodzi Jorgensen, który wyprzedza o 2 sekundy Caspera Frahma i Maxa Kantera (obaj RSC Cottbus). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem po pierwszym dniu, w którym rozegrano dwa etapy jest Kamil Turek (SMS Świdnica), tracący do lidera 20 sekund.

Nasz kraj w tym wyścigu reprezentują: ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz, SMS Świdnica, BDC NOSiR Nowy Dwór Maz., SMS Żyrardów, Reprezentacja Mazowsza, Reprezentacja Śląska I, Reprezentacja Śląska II, GKS CARTUSIA Kartuzy, KS ŚLĘŻA Mat Sobótka, Reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego, UKS Copernicus / SMS Toruń, Kalisz - Konin / Wielkopolska.

Wyniki etapu 1b

@TomekPiechal

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda