Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 4 maja 2014

s24.pl/Tomasz Piechal Grudziądz: Alan Banaszek wygrał ostatni etap

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.) wygrał ostatni etap XXVI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza i w klasyfikacji generalnej imprezę zakończył na 2. miejscu.

Wygrać wyścigu się nie udało, jednak strata do lidera była zbyt duża, ale woli walki polskiemu zawodnikowi odmówić nie można. Oczywiście zwycięstwo etapowe jest wielkim sukcesem, ale warto dodać, że Banaszek punktował na wszystkich trzech niedzielnych lotnych premiach. Pierwszą premię, na 37. kilometrze wygrał, a na dwóch kolejnych (57. km i 74. km) był drugi.

Klasyfikację generalną wyścigu wygrał Julius Van den Berg (VIKING Waterland Wielerteam), który wyprzedził Alana Banaszka o 8 sekund. Trzecie miejsce zajął reprezentant Kazachstanu Maksim Satlikow.

W top10 "generalki" znalazł się jeszcze jeden Polak - Kamil Turek (SMS Świdnica).

Banaszek wygrał klasyfikację punktową wyścigu, zdobywając 70 "oczek". Drugi w tym zestawieniu - Holender Jorn Bunning (WILLEBRORD WIL Vooruit) uzbierał 56 pkt. Polak poza tym okazał się najlepszy w klasyfikacji aktywnych i Urodzonych w 1997 roku. W Klasyfikacji na najlepszego zawodnika Pomorza i Kujaw najlepszym okazał się Mariusz Gąsiorowski (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz).

Najlepszą drużyną wyścigu została grupa VIKING Waterland Wielerteam, wyprzedzając o 19 sekund Reprezentację Kazachstanu i Ukrainy. Czwarte miejsce, z 28-sekundową stratą, zajęła polska drużyna BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.

Gratulacje dla polskich zawodników. Cieszymy się, że byli widoczni w tym wyścigu i walczyli o najwyższe miejsca.

Wyniki końcowe

głosów: 4

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda