Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 3 maja 2014

s24.pl/Tomasz Piechal Grudziądz: Alan Banaszek wiceliderem

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.) zajął 7. miejsce na 3. etapie XXVI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza i w klasyfikacji generalnej jest wiceliderem.

Etap na trasie wokół Świecia liczący 104,4 km wygrał Julius Van den Berg (VIKING Waterland Wielerteam), drugi był Kamil Turek (SMS Świdnica), a trzeci był Dzmitry Zhynunou (Kadra Białorusi).


W klasyfikacji generalnej przewodzi zwycięzca 3. etapu, który awansował o dwie pozycje, a drugi ze stratą 25 sekund jest Alan Banaszek, który po tym odcinku także awansował o dwie pozycje. Podczas trzeciego odcinka, ten młody zdolny polski sprinter punktował na dwóch lotnych finiszach. Na drugiej premii był pierwszy, a na trzeciej trzeci.

W klasyfikacji drużynowej ekipa BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki jest na 4. miejscu ze stratą tylko siedmiu sekund do prowadzącej VIKING Waterland Wielerteam.

Warto dodać, że Alan przewodzi klasyfikacji punktowej wyścigu, a 10. jest Kamil Turek. Banaszek jest także drugi w klasyfikacji aktywnych i pierwszy w klasyfikacji Urodzonych w 1997 roku. W tym samym rankingu wysoko sklasyfikowani są jego klubowi koledzy: 10. Stanisław Aniołowski, a jest 11. jest Norbert Banaszek.

Trzeba przyznać, że ofensywna jazda tego naszego młodego kolarza jest imponująca i daje nadzieję na jego znakomite wyniki w przyszłości i to całkiem niedalekiej. Wszakże to jeszcze młody kolarz, ale warto przyjrzeć się jego wynikom i postępom. Niebawem na naszych łamach będziecie mogli przeczytać wywiad z tym kolarzem, za którego zwycięstwo w tym wyścigu trzymamy kciuki. GO ALAN!

A może by tak polska brać zebrała się i pomogła naszemu rodakowi w zwycięstwie...?

Wyniki

 Mini sondaż

Czy Alan Banaszek wygra ten wyścig?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +3 Głosów: 9

Dodano: 2014-05-03 23:11:51
Dodał: abecadlo

Re: Grudziądz: Alan Banaszek wiceliderem

Artykul sponsorowany przez ojca , tak to wyglada ?

Ocena: +3 Głosów: 3

Dodano: 2014-05-04 14:17:39
Dodał: '~Anonim'

Re: Re: Grudziądz: Alan Banaszek wiceliderem

Banaszki sa nie lubiani i nie wygra .

MP i finisz

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda