Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo szosowe | szosa

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 4 marca 2015

BMC Racing Team Greg Van Avermaet podejrzany o doping

(Fot. BMC Racing Team)
Belgijski kolarz Greg Van Avermaet zostanie 13 marca przesłuchany przez komisję macierzystej federacji w związku z podejrzeniami o doping. Tymczasem w sobotę stanie na starcie wyścigu Omloop Het Nieuwsblad, inaugurującego sezon w Belgii.

Według flamandzkiego dziennika "Het Laatste Nieuws" Van Avermaet miał utrzymywać kontakty z "ozonoterapeutą" Chrisem Mertensem, przeciwko któremu toczy się śledztwo antydopingowe. Amerykańska grupa zawodowa BMC potwierdziła, że Belg konsultował się z tym lekarzem, ale jednocześnie zaznaczyła, że ma pełne zaufanie do swojego zawodnika.


Van Avermaet jest jednym z najlepszych belgijskich kolarzy, specjalizującym się w wyścigach klasycznych. W ubiegłym sezonie triumfował m.in. w Grand Prix Walonii i był drugi w Dookoła Flandrii.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda